Lütfen bekleyin..

Can Kasapoğlu

Alevilerin ‘Alevicilere' haksız kızgınlığı..

05 Mart 2017, 14:27

‘’Kemal Kılıçdaroğlu ve partisi CHP, yarın-öbür gün AKP-R.T.Erdoğan’ın hedefi haline getirilir ve ‘Aleviler ile Dersimliler’’ tarafından tekrardan etrafında bir kenetlenme-sahiplenme içine alınmazsa gelin beri’’..

Alevilerin ‘Kılıçdaroğlu’na’ haksız kızgınlığını ve eleştirilerini anlamak için..

‘’Kemal Kılıçdaroğlu ve partisi CHP, yarın-öbür gün AKP-R.T.Erdoğan’ın hedefi haline getirilir ve ‘Aleviler ile Dersimliler’’ tarafından tekrardan etrafında bir kenetlenme-sahiplenme içine alınmazsa gelin beri’’..

Hemen belirteyim ki gerek Avrupa da ve gerekse Türkiye’de bazı Alevi kurumları ve şahsiyetlerinin CHP genel başkanı Kemal Kılııçdaroğlu’na kızmalarını, eleştirmelerini şahsen ‘çok’ samimi bulmuyorum.

Her şeyden evvel sanki bu adam (Kemal Kılıçdaroğlu) önceleri çok demokrat, çok imiş...!!

Aleviler başta olmmak üzere Kürtleri vd ötekileştirilenleri çok kayırmış, hak ve özgürlüklerini savunmuş, savaşa karşı barışı istemiş.

Hatta Kürt-Alevi soykırımı ve katliamlarında parmağı olan bir partinin, yani CHP’nin genel başkanı değilmiş..

Dersim Soykırımı’nı planlayan, uygulayan CHP’nin de genel başkanı değilmiş(miş)..

Bırakın allasen..!!

Ne oldu da birden kızıyorsunuz kardeş?

Mesele şu mu?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, vefatının altıncı yılında, ‘türk-islam sentezci’ Milli Nizam Partisi, Milli Selamet Partisi ve Refah Partisi gibi partilerin kurucusu, R.T.Eerdoğan’ın ‘fikir babası’ ve doğurganı Necmettin Erbakan’ın ölüm yıldönümünde Kılıçdaroğlu’nu davet etti.

Karamollaoğlu’nun daveti üzerine  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Kılıçdaroğlu’nun toplantıya katılması tartışma yarattı.

Sivas katliamı sırasında belediye başkanı olan saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile Kılıçdaroğlu’nun yan yana olmasına Aleviler tepki gösterdi.

Temel Karamollaoğlu ise ‘Yak ula Yak’ diye baiğran on binlerce barbarın Alevileri ve aydınları diri-diri yakıldığı Sivas’ta RP’li Belediye Başkanı’dır.

Bilindiği üzere şenliklerden birkaç gün önce, Sivas’ın RP’li Belediye Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Hicret Koşusu” adı altında bir spor etkinliği düzenlemişti.

Sivas Belediyesi, düzenleyeceği “Hicret Koşusu” için çevre illerden gelen çok sayıda “sporcu”yu, okulların ve gerici vakıfların yurtlarına doldurmuştu.

“Sporcu” kimliğiyle çevre illerden getirilenler “Hicret Koşusu” bittikten sonra da nedense kentten ayrılmıyorlardı.

İşte kıyamet burada kopuyor ve Aleviler, Kılıçdaroğlu’na kızmaya, eleştirmeye başlıyorlar!

(Bence yukarıda adı geçen ‘Sporcuları’n kim olduklarını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sormak gerekir..)

Bundan ötürü kızmak, Kemal Kılıçdaroğlu’nu tanımamak olur..

Bu da onun (Kılıçdaroğlu’nu) değil, tanımayanların sorunudur.

Kılıçdaroğlu ve Kürt-Alevi Soykırımıcısı CHP’den ne beklediniz de gerçekleşmedi?

***

Adına ‘kaset operasyonu’ denilen bir oldu-bitti ile Deniz Baykal’ın yerine (koltuğuna) oturan Kemal Kılıçdaroğlu’nun aslında ‘ilk elden’ devletin ‘Alevilere operasyonu’ ile CHP’nin başına getirildiğini sürekli vurguladım.

Başkalarıda vurguladılar.

Söylenenin aksine Kemal Kılıçdaroğlu siyaset sahnesine atıldığı (itildiği) zaman demokratlara, sosyalistlere, Kürdlere, bazı etnik gruplara ve özelikle de Alevilere hiç bir vaatte bulunmadığı gibi aksine umut ta vermemişti..

Ancak Devletin, CHP’nin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun hedefinde Kızılbaş-Kürt Dersim Aleviliği ile bu inancını ‘otantik’ bir şekilde yaşamak-yaşatmak isteyenler var idi.

Kendisinin Dersimli ve bir Alevi olması devlet ve onun CHP’si için bulunmaz bir kaftan idi..

Ancak Kemal Kılıçdarroğlu 30 Mart 2009 yerel seçimleri öncesi ve akabinde katıldığı yüzlerce miting, toplantı, konferans vb etkinliklerin hiç birisinde açıkça ‘evet ben Dersimliyim, Aleviyim’ diyemediği gibi bu kimliğinden ötürü de neredeyse seçmenlerden özür dileyecek noktaya bile gelmişti..

ROJ TV’de hazırlayıp sunduğum ‘Özgür Meydan’ programlarında Alevilerin sorunları, çözüm önerileri vb konularda sıkça dile getirdim.

Bu konu ile ilgilli yazmış olduğum yazılarımı ‘Alevilerin Sorunlaru, CH ve Dersim Üzerine’ adlı Kitapta okurlara ulaştırdım..

Hala da özellikle ilgili konuda yazıp-çizmeye devam etmekteyim..

(İsteyenler tekrardan bu konuda arşivlere bakabilir)  

Bir arkadaşımız, ‘Kılıçdaroğlu’nun da Alevilere bakacak yüzü yoktur artık’ demiş. 

Ancak sormak lazım değilmi?

Sahi Kılıçdaroğlu yada partisi CHP’nin ne zaman Alevilere bakacak yüzün oldu söylermisiniz?

Dersim’de, Koçgiri’de, Maraş’ta, Sivas’ta, İstanbul-Gazi’de yada ne zaman, nerede, nasııl baktı ki CHP Alevilere söylermisiniz?

‘Efendim CHP gelince imam hatipleri kapatacakmış, yahu niye kapatalım, İmam Hatipleri kuran CHP, Tekke ve Zaviyeleri, Dergahları kapatan CHP, Diyanet İşleri'ni kuran CHP’ diye meydanlarda (hemde Alevilerin gözünün içine bakarak) bas-bas bağıran Kemal Kılıçdaroğlu değilmidir?

‘Benim burada olabilmem bir cumhuriyet başarısıdır, şimdi CHP'nin Genel başkanlığını yapıyorum. Bu imkanı veren bize Cumhuriyettir. Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarıdır. Onlara şükran duygularımı ifade ediyorum’ diyen Kemal Kılıçdaroğlu değilmidir?

Yine Dersim Soykırımı, Yaşananlar, Devletin, CHP’nin ve Atatürkün Rolü konusunda "Dersim Katliamı özür dilenecek türden bir olay degildir!" diye Dersimlililerin gözünün içine baka baka söyleyen Kemal Kılıdaroğlu değilmidir?

Bir başka deyimle Kılıçdaroğlu’nun partisi CHP, bütün Kürt-Alevi soykırımı ve katliamlarında parmağı olan bir parti.

Parmaktan öte, katliam ve soykırımları yönetmiş, organize etmiş ve uygulamıştır.

15 Temmuz (uyduruk) darbe girişim,i sonrası ‘Yeni Kapı Ruhu’ edası ile AKP-MHP-CHP Koalisyonu’na ‘Evet’ diyen yine CHP gEnel Başkanı Kılıçdaroğlu’dur..

Türkiye’de ‘sözde’ muhalafet Kılıçdaroğlu ve partisi CHP’den sorulur.

Hatta bazen R.T.Erdoğan ricada bulunur ve CHP’li Kemal Kılıçdaroğlu muhalefet yapmak zorunda kalır.

En son ise;

Kemal Kılıçdaroğlu’nun AKP'nin adalet(siz) bakanını Almanya'ya sokmayan Alman makamlarına,'demokrasi' adına ateş püskürtüyor olmasıda mı size bir şeyler hatırtlatmıyor? 

Kürt halkı ve Alevilerin oyları-iradesi ile seçilmiş Eş Başkanlar, Milletvekilleri, Belediye  Başkanları vb bir çok siyasetçi AKP hükümeti tarafından cezaevlerine doldurulmuş iken hemde..

Anlamadınız mı hala?

Kemal Kılıçdaroğlu, güvenilir veiyi bir ‘misyon’ adamıdır..  

Adam 'Bozkurt' bile oldu ya daha ne olsun yani?

Bunlar Alevicidirler aynı zamanda..

Siyaset, faaliyet ve iş yapma adına adama niye kızıp durursunuz?

Dün de öyle idi bu gün de..

Yarın da aynı olacaktır büyük bir ihtimalle.

Tamam, deşifre edilmeli..

Ancak birazda Çuvaldızı kendinize batırıp işinize bakın.

Sinerjinizi tüketmeyin.

CHP’nin tabanı da tavanı da ‘derin devlettir’ ve eşittir mevcut sistemdir..

Alternatifini yaratın..

Yoksa vakit kaybedersiniz..

 

Bu haber 1260 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
2051 gün önce
2484 gün önce
2646 gün önce
3032 gün önce