Lütfen bekleyin..

Can Kasapoğlu

Eren Erdem ile CHP Kurnazlığı

03 Mart 2016, 18:05

 

CHP’nin genç, dinamik ve bazılarına göre ise ‘arsız‘ milletvekili Eren Erdem’i TV 10‘ da Şükrü Yıldız’ın ‘Gündeme Bakış‘ programında izledim, dinledim..

Genç yaşına rağmen oldukça birikimli, deneyimlli ve cümlelerini çok iyi bir şekilde kurabilen bir ‚vekil‘ görünümünde Erdem.. Korkmayan, cesur ve ‘her şeyi‘ özgürce ifade edebilen bir yürek yani!

Eren Erdem, 14 Ağustos 1986 tarihinde İstanbul'un Fatih ilçesinde doğmuş. Aslen Malatya, Doğanşehir’lidir.  Küçük yaşlarda çeşitli kurumlarda Kur’an üzerine dersler almış..

2011 Yılında kamuoyunda “Devrimci Müslümanlar” olarak bilinen hareketin ortaya çıktığı, ve “Devrimci Sahabe Ebuzer Gıffari’nin sürgün yerinden ismini alan "Rebeze Kültür Evi"ni kurmuş. Burada 'Kur’an sohbetleri yaptmış ve çok sayıda etkinlik düzenlemiş. (Rebeze Kültür Evi halen faaliyetlerini sürdürmektedir.)

İlk kitabı ve devamında, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK'e yönelik övgüleri nedeniyle 'dinsiz’ ilan edildi.

2007 yılı itibariyle, çeşitli internet sitelerinde yazılar yazmaya başladı ve bir grup arkadaşıyla Milli Kurtuluş Platformu adlı bir gençlik platformu kurmuş..

Aydınlık gazetesinde köşe yazarlığı yaptmış. Ulusal Kanal, Halk TV, Habertürk, Show TV, Fox TV, IMC TV, Karadeniz TV, Yurt TV, Sokak TV, Rudaw TV ve onlarca TV kanallarında sıkça görüldü.
26. dönem Milletvekili olarak CHP’den İstanbul Milletvekili seçildi. Acaba Doğu Perinçek çizgisi ve partisinin milletvekili çıkarabilme gücü olsa idi CHP yerine Vatan Partisinden aday olurmuydu bilinmez..

Bu kısa değerlendirmeden sonra konumuza dönersek;

AKP’yi ve Erdoğan’ı cesur bir şekilde eleştiren  Eren Erdem, söz konusu HDP, Kürtler, Direniş, PKK vb konular olunca Perinçek gibi düşünüyor, Davutoğlu gibi atıp-tutuyor, Erdoğanlaşıyor ve çok eleştirdiği AKP hükümetinin bir üyesi bir sözcüsü gibi ifadeler kullanıyor.

‘Meclis çatısı altında her siyasi parti ile konuşuruz’ diyerek yumuşak bir giriş yapan Erdem;

‘’HDP terör ile arasına mesafe koymalı, hatta kesin çizgilerle ayrımalı, kimlerden oy aldı ise mecliste bu kesimlerin haklarını temsşl etmeli’ diyor dinamik, korkusuz vede cesur Erdem..

‘Eğer’ diyor Erdem, ‘HDP bunu yaparsa (şiddeti red ederse) Türkiyenin en büyük partilerinden biri olur’ diyor..

Uzun uzun öğütler veriyor, CHP’li belediyelerin Alevilerin cem evlerine bazı yardımlarından vs bahsediyor sayın Erdem..

Her şeyden evvel sayın Eren Erdem Ulusal kanal ve Halk tv başta olmak üzere Kürt ve Alevi karşıtlığı, hatta zaman zaman düşmanlığı yapılan kanallarda proogramlar yapmış biridir.

Yine ‘Yurt’ ve ‘Aydınlık’ ggibi ulusalcı, tek’çi ve anti-Kürtçü yayın çizgisi lan organlarda yazılar yazmış, çalışmış vs..

Hele milletvekili olduğu parti CHP ise başta ‘Dersim Soykırımı’nı planlayan, uygulayan ve Dersim coğrafyasını, Alevileri ve bütün kutsallıkları ile yok eden bir partidir.

Alevilik ve diğer inançlar dahil yasaklayıp Diyaneti  kuran bir parti olan CHP’nin Alevilere verebileceği hiç bir şey yoktur.

Yorumları ve heyecanlı çıkışları ile izleyicilerin ve elbette CHP içindeki belkide Alevilerin dikkatini çeken bu cesur(!) yürek söz konusu Kürt halkının gasp edilmiş hakları, terör(?) vb konular olunca tıpkı CHP’nin genel başkanları ve yöneticeleri gibi, tıpkı AKP hükümeti ve Erdoğan gibi ‘tek’ perdeden çalıyor.

Sözde Erdoğan’ı müthiş(!) eleştiren sayın Erdem, ‘HDP mutlaka PKK ile arasına mesafe koymalı’ diye öğüt veriyor..

Türkiyenin var olan sorunlarının kaynağında CHP mantığı, siyaseti ve pratiği olduğunu unutuyor bu genç adam nedense.

9 kitap yazmış Eren Erdem, Kürtlerin, Alevilerin, diğer halkların ve inançlarının yok edilmesinde, Alevilere uygulanan katliamlarda CHP’nin katkısını, rolünü de biraz görebilse fena olmayacak.

Ancak misyonu bu değil bu genç vekilin..

Amaç, ‘CHP Kurnazlığı’nı en yüksek sesle dile getirmek..

Bunu yaparkende diğerini ‘öcü’ gösterip ‘korku’ siyaseti yaparak oyalamak..

Program sonunda programın adı; 'Eren Erdem ile CHP kurnazlığı' olabilirdi yani..

Ve üstelik bunları Alevilerin sesi olan TV 10' da yapacaksın..

Yemezler..

 

Bu haber 1248 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
1818 gün önce
2251 gün önce
2413 gün önce
2799 gün önce