Lütfen bekleyin..

Can Kasapoğlu

‘’Şehitler Ölür, Vatan da Bölünür’

23 Aralık 2016, 19:30

Bir hafta içinde İstanbul Beşiktaş’ta ‘Çevik Kuvvet’ Kayseri’de ‘En seçkin Özel Komandolar’a karşı gerçekleştirilen eylemle...r Türkiyenin batısında ‘ateş bizi de yakacak’ korkusunu beraberinde getirdi.

Türk halkındaki bu korku ve şaşkınlık ırkçı ve şövenizm eşliğinde her zaman olduğu gibi mazluma yöneldi ve sokaklar ‘Şehitler ölmez Vatan bölünmez’ naraları ile inledi!

AKP-Erdoğan liderliğindeki Türkiye, Ortadoğunun savaş çığırtkanlığı ve savaşı körükleyen, komşu ülkelerin topraklarını işgal ve talan eden bir ülke konumuna getirdi.

‘Kürt İtirazı’ ile birlikte hızla dağılan ve çöküşe geçen 93 yıllık TC devleti gün geçtikçe bir iç savaş’ın gırdabına bizzat ülkeyi yönetenler tarafından sürüklenmektedir.

Ortaya çıktığından günümüze, Kürde ve Aleviye karşı bir asıra varan devlet terörü ile şöven-ırkçı ve saldırgan bir pratiğe sahip olanlar, bütün bunlar yetmezmiş gibi bir sonraki ölümlere ve can kayıplarında da zemin oluşturmaktadırlar.

Başta Türk cumhurbaşkanı Erdoğan olmmak üzere başbakan, bakanlar vb konumdakiler ‘Şehitlerimiz Ölmez, Vatan Bölünmez’ diyerek aslında hem daha fazla kan ve can kayıbı ve hemde ülkenin bölünmesini (istemeselerde) istemektedirler.!

Bu anlamda Türk halkının Ak-Faşistleri, TSK ve Polis, Erdoğan’ın ‘Kadın da olsa çocuk da olsa gereği yapılacaktır’ sözlerini bugün de hayata geçiriyor.

Birçok ilçede HDP ilçe binalarına yönelik saldırılar faşistler tarafından düzenleniyor, İl ve İlçe binaları, HDP büroları yakılıyor,
metropollerde yaşayan Kürtlere karşı toplu bir saldırı gerçekleşiyor.

Efsanevi boksör Muhammed Ali’nin cenazesinde Erdoğan’a tepkili bir şekilde: Kürtleri öldürmeyi bırakın’ denilmişti.

Oysa Kürt halkını öldürmek yetmemiş olacak ki Türk halkını da galeyana getirip daha çok ölümler istenmektedir adeta.

Diğer taraftan ise aslında şehitlerin Erdoğan açısından salt bir ‘kelle’ olduğudur.

Hatırlanırsa Avusturalyada katıldığı bir radio programında Erdoğan'ın şehitler için "kelle" ifadesi kullanmış ve bu sözü bir "hakaret" olarak kabul edilmişti.

“İnşallah sizler de şehit olun”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 13 Aralık’ta Kayseri’ye yaptığı ziyarette “Allah nasip ederse ben de şehit olurum inşallah sizler de şehit olun” sözleriyle ölüm temenni etmişti.

Diğer bir deyimle Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki 'daha fazla şehadet' temennisinde bulunmuştu.

Devamla Özhaseki, “Allah’ın izniyle bu bizi biraz daha hırçınlaştıracak. Biraz daha öfkeli hale getirecek ve bunları daha iyi temizlememize vesile olacak” demişti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’da Kayseri'de düzenlenen bombalı saldırıyla ilgili açıklamada bulundu.

Bekir Bozdağ, 'Milletin evlatları şehit olmakta tereddüt etmeyecektir' dedi..

Amigo başbakan Binali ise Maraş Katliamının yıldönümünde Maraştan tekrar tehditler savurarak ‘Sütçü İmam’ın torunlarına bir kez daha çağrı yaparak ‘Şehadet Şerbeti’ içmeye hazırız dedi.

Kürt Alevilerin Katllaimdan geçirildiği, kundaklandığı, binlercesinin sürgün edildiğinin hesabını vermeyenler ‘yine katlederiz’ diyerek korku cumhuriyetinin esas yüzünü gösteriyordu.

Sonuç olarak ‘Seferberlik’ çağrısı ile ‘Kürtlere saldırın’ emri verenler gözü dönmüş bir şekilde halklarımızı ve inançlarımızı bir iç savaşın eşiğine getirdiler.

Şehitler ölmez vatan bölünmez denildikçe daha fazla İnsanlar ölüyor...

Dersimden Rojava'ya, Cizre'den Suruç'a, İstanbul'a Ankara'ya Nusaybin'e, Kayseri’ye..

Ankara'dan ise 'Küfürlü' savaş çığlıkları 'daha çok kan isterük' diyerek artarak yükseliyor.

Ülkeyi saran ırkçılık ve şövenizm duygu tohumları bizzati ülkeyi yöneten, (aslında yönetemeyen) kesimlerce atılıyor.

Rüzgar ekiliyor, fırtına biçiliyor..

Dünyada bunun örnekleri odukça fazladır.

Üstelik bu siyasetçiler(!) ‘her şey yolunda’ diyerek ‘zırhlı araçlarla’ geldikleri olay yerinden (şehitlerden) yine zırhlı araçlarına binerek uzaklaşıyorlar..

Bayrağa sarılı tabutlar içinde ise şehitlerin ölü naaşları götürülüyor..

Herşeye ragmen insanın;

‘Yahu hiç olmazsa Küfür ve ‘Kürtlere saldırın, ispiyonculuk edin’ yerine en azından bunca kanın dökülmemesi için duyarlı, içinde kin ve nefret söylemi olmayan bir çift sözünüz yok mu, kalmadı mı?’ diyesi geliyor.

Aksi halde siz böyle yaptığınız sürece ‘’Şehitler de Ölür Vatan da Bölünür’…

40 yıldır olup-biten bunu doğrulamıyor mu?

18.12.2016

Bu haber 1035 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
1812 gün önce
2245 gün önce
2408 gün önce
2793 gün önce