Lütfen bekleyin..

Haydar IŞIK

Efrîn

21 Ocak 2018, 12:06

Türkiye, Kürt düşmanı politikasında Hitler'e fevkalade can veriyor. Hitler'in yalanlarına taş çıkartırcasına yalanlar uyduruyor. Düşünün bir kez, MİT şefi Fidan ne demişti, öbür taraftan (Suriye) bir kaç bomba attırırım, Türkiye'ye savaş sebebi yaparız, dediği basına yansımıştı. Efrîn'den Türkiye'nin neresine bomba atıldı? Kürtler savaş boyunca orada tüm halklarla beraber kardeşçe barış içinde yaşıyordu. Peki neden bu Efrîn seferi?

Önce Hitler'in Polonya seferine bakalım. Hitler 1 Eylül 1939 yılında Polonya'ya saldırdı. Polonya'dan Almanya'ya herhangi bir tehlike geldiği için değil, emperyal amaçları için bunu gerçekleştirdi. Hitler: „Polonya askerleri bu gece bize ateş açmıştır. Saat 5.45'ten bu yana ateşe karşılık verilmektedir.„ der. Ama gerçek ise tamamen başkadır. Saldıran Alman faşizmidir.

Burada size bir anımı açmak istiyorum. Münih'te yapılan emekli ve hala görevde olan generallerin katıldıkları bir Clausewitz toplantısına davet edilmiştim. Beni davet ettiren ise, Avusturya asıllı bir Amerikalı generaldi.

Bu zat Malik der Wolf adlı bir kitap yazmış, Kore'de Kunuri savaşını yönetmiş, Türkiye'de ABD atom silahlarının güvenliğini sağlamış ilginç bir generaldi.

Toplantıyı o yönettiği için bana 10 dakika kadar Kürtleri anlatma imkanı vermişti. Generaller söylediklerimi alkışlamış hatta sorular da yöneltmişlerdi. Bir süre sonra Hitler'in Polonya ve Rusya saldırılarını tartışırken, Hitler'i haklı çıkarıyor, eğer Almanya saldırmasaydı onlar saldıracaktı, diyorlardı. Bu yalana bir sivil olarak tahammülüm yoktu.

Kendisine teşekkür ederek ayrılmıştım.

Aslında Türkiye'nin bugünkü yalanları Hitler'in yalanlarını gölgede bırakacak kalitedir. „Sınırımızın öbür tarafında teröristlerin olmasını istemeyiz." diyorlar. Ama namuslu ve vicdan sahibi herkes çok biliyor ki Efrîn terörist değildir. Kürtler hiç terörist değiller. Türkiye'deki sistem, Hitler'in ruhunu canlandıran adımlarla adeta Kavgam kitabını birebir uyguluyor. Çok iyi anlaşılıyor ki, ya Erdoğan bu kitabı fevkalade içselleştirmiş, ya da saraydaki erkan adım adım önüne getiriyor. Türkiye'nin Efrîn'e saldırısı, Hitler'in Polonya saldırısına çok benziyor. Yani bir emperyal faşist saldırıdır.

Erdoğan neden devletsiz, mazlum Kürde savaş açıyor? İyi bilinmeli ki, zayıfa karşı verdiği savaşta zafer kazanacağını hesaplıyor. Bu da onu Atatürk'ten daha güçlü ve dokunulmaz hale getirir. „Türklerin Reis'i" olarak kanunla korunur. Peki bunca kan dökülecek sivil insan ölecek, bunu görmüyor mu? Hitler altı milyon Yahudi'yi endüstriyel katlederken, nekadar acı duymuşsa, Erdoğan'da o kadar duyar. Böylece sağ-sol, Kılıçdaroğlu, Perinçek, MHP, İslamist tüm çevreler, tekmil cemaatler Erdoğan zaferinin şerbetini içerler. Camilerde onun masalları anlatılır, fetih duaları okunur. Türkleri ve Müslümanları ardında birleştiren Erdoğan, ömür boyu AKP Başkanı ve Cumhurbaşkanı olarak kalır.

Alman halkı Hitler'in fırınlarını biliyordu. Çok az bir kitle hariç hepsi „Heil Hitler" diye sağ kolunu havaya kaldırıyordu. Türk halkı, iki sene önce SUR, Cizre vd Kürt şehirlerinde katledilen Kürtleri bilmiyor muydu? Çok iyi biliyordu. Ama devlet baba yaşasın dediler. Hitler'in ordusunda çok sayıda Türk ve Müslüman tugayları olduğu iyi bilinmektedir. Kudüs Müftüsü birliklerini Warşova'da Yahudileri bastırmada kullanan Hitler faşizmiyle, bugün ÖSO adında DAİŞ, El Qaida, El Nusra ve diğer cihadistleri Kürtlerin üzerine saldırtan Türk İslam faşizmi aynı karakterdedir. Hitler dinsel duygulardan uzaktı, hatta kendisini eleştiren papazları öldürtüyordu. Ama Türk İslam'ı DAİŞ demektir faşist anlayıştır.

Türk devleti Kürtlere faşist-ırkçı bir soykırım dayatıyor. Kemal Atatürk, Dersim'i 40.000 kişiyle çevirmiş, muhafız alayı ve manevi kızı dahil Dersim üzerine sürmüştü. Bugün Efrîn'e yapılan Dersim'de yapılan soykırım gibidir.

Suyumu bulandırıyorsun diyen kurdun kuzuya saldırmasıdır. Kürtlerin ağır yenilgiye uğrattıkları İslamo faşistlerin intikamını almak, onları bir araya toplayıp yeniden Kürdün üzerine sürme harekatıdır. Korkunç bir Kürt düşmanlığıdır.

Kürt düşmanı İran ve Esat rejiminin onayı, Rusya'nın aldığı ihalelerle Türkiye'nin soykırım yapmasının önünü açılıyor. Sultan ferman vermiş yeryüzünde Kürt olmasın. Bu soykırıma ABD de ortaktır. Daiş'e karşı sahada Kürde ihtiyacı vardı. İşi bitince Kürde ihanet başlıyor. Almanya çok ebedi dostu Türkiye'ye Leopard tankları veriyor. Bu tankların Kürt öldürdüğünü bilmiyor mu? Domuz gibi biliyorlar. Ama önemli olan devletsel çıkardır. Alman SPD li dışişleri Bakanı yapmayın etmeyin dedi mi? İçişleri Bakanı PYD sembollerini yasaklamıştı. Bunu yapanlar soykırımın ortakları olmaz mı? Kürt hareketi PKK'yi, her sözün başında Türkiye'nin hatrı için „Teröristtir." „Terör örgütüdür." diye lanse etmek, Türkiye'nin Kürt soykırımına ortak olmak demektir. Bugünkü SPD maalesef antifaşist Willy Brandt'ın kemiklerini sızlatıyor. Adeta CHP gibi Kürde bakıyor. Kılıçdaroğlu'da Erdoğan ile Efrîn seferine çıkmış. Kaç Türk yapmayın etmeyin diye sokağa çıktı. Ama Türkler fetih duasına çıktılar.

Dün Dersim bugün EFRÎN. Yazıktır, günahtır ne istersiniz bu Kürt halkından?

www.haydar-isik.com
https://www.facebook.com/haydar.isik2
https://twitter.com/#!/yazarhaydarisik

Bu haber 768 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
250 gün önce
374 gün önce
429 gün önce
512 gün önce
531 gün önce
564 gün önce
616 gün önce
642 gün önce
690 gün önce
693 gün önce
719 gün önce
819 gün önce
825 gün önce
879 gün önce
896 gün önce
919 gün önce
983 gün önce
1005 gün önce
1037 gün önce
1068 gün önce
1092 gün önce
1169 gün önce
1203 gün önce
1211 gün önce
1253 gün önce
1298 gün önce
1309 gün önce
1335 gün önce
1342 gün önce
1402 gün önce
1411 gün önce
1427 gün önce
1428 gün önce
1448 gün önce
1463 gün önce
1474 gün önce
1529 gün önce
1538 gün önce
1552 gün önce
1559 gün önce
1562 gün önce
1713 gün önce
1725 gün önce
1731 gün önce
1782 gün önce
1811 gün önce
1832 gün önce
2091 gün önce
2113 gün önce
2174 gün önce
2178 gün önce