Lütfen bekleyin..

Erdal Er

Ne dedi ne yaptı?

24 Mayıs 2018, 20:21

Recep Tayyip Erdoğan, 16 yıldır Türkiye’yi yönetiyor.

Söyledikleriyle yaptıkları birbirini tutmadı.

Kısa bir özet:

1- AKP, ‘Üç Y’ ile mücadele edeceğini söyleyerek iktidara geldi. Yasaklar, Yolsuzluk ve yoksullukla…

2- Sokaktaki mutsuz çoğunluğun desteğini almak için demokrasi, özgürlük, barış, iş ve aş vaatlerinde bulundu.

3- Kürtlerin, Alevilerin, Romanların, Ermenilerin, ülkede ötekileştirilenlerin sorunlarını çözeceğini ve akan kanı durduracağını, anaların bundan sonra ağlamayacağını söyleyip durdu.

4- Zamanla demokrasi, savaş ve barış oyununu sevdi ve kazandıkça oynamaya devam etti.

5- Emir verdi ordu ve polisi Kürt halkının üzerine sürdü. Dağlar, taşlar, sivil yerleşim yerleri bombalandı ve ormanlar ateşe verildi.

6- Onun emriyle 7 Haziran seçim sonuçları tanınmadı, hileyle 1 Kasım’da iktidarı gasp etti.

7- Yürüklükte olan anayasayı rafa kaldırdı, yargıya el koydu, parlamentoyu devre dışı bıraktı. İç Güvenlik Yasası’nı çıkardı.

8- Hırsızlık yaptı, yalan söyledi. Kendi oğlu askere gitmesin diye çürük raporu aldırdı, garibanların çocuklarını ise ölüme yolladı.

9- Kürtlerin bin bir çabayla dağdan taştan topladıkları çocuklarının kemiklerini gömdükleri mezarlıklar onun emriyle savaş uçakları ve helikopterlerce bombalandı.

10- Dünyanın çeşitli yerlerinden topladığı radikal İslamcıları silahlandırıp Rojava’da, Güney Kürdistan’da Kürtlerin üzerine sürdü ve on binlerce insanın ölümüne neden oldu.

11- Türkiye’de yaşayan çeşitli etnik, inanç ve kültür grupları onun kışkırtması ile birbirine düşman haline getirildi.

12- Erdoğan’ın emriyle polis ve ordu Sur, Cizre, Şırnak, Nusaybin ve Yüksekova’nın üzerine sürüldü. Toplam da binlerce insan vahşice katledildi. Yüz binlerce insan yerinden yurdundan sürüldü. Şehirler yerle bir edildi.

13- Yine Erdoğan’ın emriyle Kürtlerin yüksek oyla kazandıkları belediyelere zorla el konuldu, eş başkanları hapset atıldı ve çalışanlarının işine son verildi.

14- HDP Eş Başkanları, milletvekilleri, il başkanları, seçmenler, akademisyenler, sanatçılar, gazeteciler, hukukçular, insan hakları aktivistleri, Aleviler onun emriyle hapishaneye atıldı.

15- Yüz bini aşkın insan onun emriyle devlet dairelerinden uzaklaştırıldı. İnsanların malına mülküne el konuldu ve açlığa mahkûm edildi.

16- 20 Ocak 2018 tarihinde ÖSO elbisesi altına gizlediği DAİŞ ve El Nusra ile birlikte Efrin’e (Afrin) saldırdı ve işgal etti.

Durdurulmazsa öldürmeye devam edecek!

Durdurmanın yolu var mı?

Var…

Bu haber 772 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
2727 gün önce