Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / DİK; Türkiye devrimi'nin en güzel yüz metresini koşanları unutmadık!

DİK; Türkiye devrimi'nin en güzel yüz metresini koşanları unutmadık!

06 Mayıs 2021, 17:55

Dersim İnşa Kongresi, (DİK) Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan’ın idam edilişlerinin 49. yılı dolayısıyla açıklama yaptı. DİK, 'Türkiye devrimi'nin en güzel yüz metresini koşanları unutmadık' dedi..

Dersim İnşa Kongresi, (DİK Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan’ın idam edilişlerinin 49. yılı dolayısıyla açıklama yaptı. Açıklamada, “Türkiye halkarının devrimci önderlerinin Hak ve hakikat mücadelesinin esin kaynağı olan 'Üç Fidan'ı saygı ile anıyor, idam edenleri ise anetliyoruz' denildi.
 
''Onlar isimleri ve kararlı mücadeleleri Türkiye halklarının yüreğinde ve zihninde yaşamaya devam edecek” denilen açıklammada devamla şunar belirtildi.
 
Bir ülkede senenin 365 günü, soykırım, katliam, iskence, idam, insan kaybettirme, faili meçhulleri anmakla geçiyorsa, o ülkenin insanlık ailesi içindeki vesikası kirli, devleti ise faşist, otoriter ve çağ dışı bir sistem olma sıfatıyla yer alıyor demektir.
 
Türkiye, ırkçı, tekçi faşist devlet sistemi sayesinde çağdışı sistemler kategorisinde yer alan ülkeler sıralamasında ön sıralarda.
 
'Türkiye devrimi'nin en güzel yüz metresini koşanları unutmadık' denilen açıklamada, 'Devrimciler, mücadele edenler dün de baş eğmedi bugün de başı dik bir şekilde geleceğe yürümeye devam ediyor.' denildi. 
 
6 Mayıs 1972 yılında asılarak katledilen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının anısı önünde saygıyla eğilirken, onların ve milyonların katili devleti, devletin icracı mercileri olan yasama, yürütme ve yargı kurumlarını nefretle kınıyoruz.
 
Dersim İnşa Kongresi - Eş Başkanlığı
Bu haber 272 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Dersim İnşa Kongresi (DİK) dahil Avrupa'daki 8 sivil toplum kurumları, ..