Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / "Topraklarımızı sonuna kadar savunmaya kararlıyız"

"Topraklarımızı sonuna kadar savunmaya kararlıyız"

07 Ekim 2019, 21:14

QSD Genel Komutanlığı ABD askeri güçlerinin bölgeden çekilmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

QSD, Türkiye ile herhangi bir savaşın yaşanmaması için üzerlerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmelerine rağmen ABD güçlerinin yükümlülüklerini yerine getirmeyerek sınırdan çekildiğini belirttiği açıklamasında, Türkiye’nin saldırısının, DAİŞ’e karşı operasyonları ve bölge güvenliğini olumsuz etkileyeceğini vurguladı.

QSD Genel Komutanlığı ABD askeri güçlerinin bölgeden çekilmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

QSD açıklaması şöyle:
“Türkiye ile herhangi bir savaşın yaşanmaması için yaptığımız tüm çalışmalara ve esnek yaklaşımlarımıza; sınır güvenliği mekanizması için üzerimizde düşen tüm sorumlulukları yerine getirmemize rağmen, ABD güçleri üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmemiş, Türkiye sınırındaki güçlerini çekmiştir. Türkiye şimdi bölgemize saldırı hazırlığındadır.

Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye askeri bir operasyon gerçekleştirmesi, DAİŞ örgütüne yönelik operasyonlarımıza büyük oranda olumsuz etki edecek ve son yıllarda bölgede sağlanan istikrarı ortadan kaldıracaktır.

Demokratik Suriye Güçleri olarak, savunma hakkımızı kullanmak için bir an bile beklemeyeceğimizi belirtiyor; Arap, Kürt, Süryani, Asuri tüm halklarımıza birlik olup Türkiye’nin saldırılarına karşı meşru haklarını kullanarak ülkeyi savunmaya çağırıyoruz.”

ANF

Bu haber 254 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Dersim İnşa Kongresi (DİK) dahil Avrupa'daki 8 sivil toplum kurumları, ..