Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / ‘Hakikat ve Adalet’ konferansı yapılacak

‘Hakikat ve Adalet’ konferansı yapılacak

10 Mayıs 2019, 10:41

Plaza de Mayo’dan Galatasaray’a Gözaltında Kayıplar Mücadelesi’ni anlatan ‘Hakikat ve Adalet’ konferansı 12 Mayıs’ta İstanbul Kadıköy TMMOB İstanbul Büyükkent Şubesi Konferans Salonu’nda yapılacak.

İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı’nın düzenlediği Plaza de Mayo’dan Galatasaray’a Gözaltında Kayıplar Mücadelesini anlatan ‘Hakikat ve Adalet’ konferansı düzenliyor. 12 Mayıs Pazar günü TMMOB İstanbul Büyükkent Şubesi Konferans Salonu’nda yapılacak konferans üç oturumdan oluşuyor.

1. Oturumda Arjantin, İstanbul, Diyarbakır ve Şirnak’tan katılan kayıp yakınları konuşacak.

2. oturumda ise ‘Gözaltına kayıplar ve hukuk’ konuşulacak. Prof. Dr. Osman Doğru, Gözaltına kayıplar ve AİHM’i, Hukukçu Dr. Sezgin Tanrıkulu, Kayıp davaları ve cezasızlığı, Av. Gülseren Yoleri ise 700. hafta ve sonrasında hukuki süreci anlatacak.

 

 

3. Oturumda da Gözaltında kayıplar mücadelesinde insan hakları yaklaşımı konuşulacak. Prof. Dr. Cem Kaptanoğlu, gözaltında kaybedilenlerin tutulmayan yası, Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, insan hakları bağlamında gözaltında kayıplar mücadelesi, Prof. Dr. Ümit Biçer ise kaybedilenleri aramak konularını konuşacak.

Bu haber 126 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun açıkladığı Ekim ayı raporuna..