Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Türk faşizmi 2. büyük zaferini kazandı

Türk faşizmi 2. büyük zaferini kazandı

02 Mayıs 2018, 20:31

Faşizmden kurtuluş, Kürt özgürlük hareketinin Türkiye demokrasi güçleriyle birlikte mücadele ederek oyunu bozmaları ve HDP'nin barajı geçmesini sağlamakla mümkündür.

AKP'nin yüzde on barajını koruyarak 'ortak listelerle' seçime girme projesinin amacı, HDP'yi tek başına bırakmak, PÖH'ler ve JÖH'lerin baskısıyla 15 bin yöneticisi tutuklu bulunan partinin barajın altında kalmasını sağlamaktı. Böylece AKP hakkı olmayan en az 80 milletvekiline el koymak istiyordu.

Proje sosyal demokrat CHP'nin HDP'yi dışlayarak İP, DP ve SP ile ortaklık kurmasıyla gerçekleşmekte... Böylece AKP, devletin tüm imkânlarını seferber ederek bütün gücüyle tek başına bırakılan HDP'yi barajın altına düşürecek ve bölgenin ikinci partisi sıfatıyla hakkı olmayan milletvekillerinin tümünü ele geçirecektir.

CHP ise kurduğu yeni ittifaklarla TBMM'de çoğunluk olmayı amaçlarken, tam aksine, esamesi okunmayan küçük partilere oy kaptıracak ve AKP'nin milletvekili sayısını da en az yüzde on arttıracaktır.

Sosyal demokratların makabline şamil kanun çıkartarak HDP milletvekillerini tutuklatmaları demokrasiye vurulan ilk darbeydi. Sağın da sağındaki partilerle ittifak kurarak Türkiye'de demokratik gelişme umudunu tahrip etmeleri ise son darbe oldu.

Faşizmden kurtuluş, ancak, Kürt özgürlük hareketinin Türkiye demokrasi güçleriyle birlikte, ellerindeki sınırlı imkânlarla, mücadele ederek oyunu bozmaları ve HDP'nin barajı geçmesini sağlamakla mümkündür.

Bu düşünsel ortaklığın Türkiye'nin makus talihini yenerek başarılı olması dileğiyle…

Bu haber 496 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Dersim İnşa Kongresi (DİK) dahil Avrupa'daki 8 sivil toplum kurumları, ..