Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Boğaziçi’nin ilkel adamı

Boğaziçi’nin ilkel adamı

02 Nisan 2016, 12:51

Almanya’nın en çok okunan dergilerinden Spiegel, bu haftaki kapağını Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ayırdı.

~~Kapakta, Erdoğan’ı ‘Korkunç dost’ başlığıyla çizen Spiegel, konunun işlendiği haber analize de ‘Boğaziçi’nin ilkel adamı’ diye başlık attı.

Erdoğan kapak çiziminde bir yandan Türkiye ile Avrupa Birliği arasında varılan mülteci anlaşmasının ‘tadını çıkaran’, öte yandan kaba etine ‘Basın’ yazılı gazete kağıdından uçak saplanmış ‘muzaffer ama öfkeli bir dev’ olarak resmedildi.

‘Korkunç dost’ başlığının altında da spot olarak, ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özgürlük ve demokrasiye karşı savaşı’ ifadesi kullanıldı.

Dergi, aynı çizimde, Türkiye’yle AB arasındaki ‘mülteci pazarlığı’nın mimarı Almanya Başbakanı Angela Merkel’i de eleştirdi.

Merkel,  ‘muzaffer ama öfkeli bir dev’ havasındaki Erdoğan’ın gölgesinde, içinden Eurolar fışkıran çantasıyla ‘mağlup ve bedbaht bir cüce’ olarak resmedildi.

Dergi, kapak konusunun işlendiği haber analize de Erdoğan için şu ifadeleri kullandı:

“Almanya ve AB mülteci krizini çözsün diye Recep Tayyip Erdoğan’a teslim oldu. Şimdi bir hiciv vakası sayesinde (Erdoğan’ın ti’ye alındığı Almanca klibe karşı Ankara’dan yükselen tepkiler kastediliyor) Türk cumhurbaşkanının nasıl bir zihniyete sahip olduğu anlaşılıyor. Onu gerçekten tanıyan, her şeyden önce Avrupa için ciddi ciddi korkmalı.”

Bu haber 539 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Uluslararası Dünya Müzik Fuarı Womex, 2021 sanatçı ödülünü, Dersimli sanatç..