Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / "Avrupa’daki muhalifler hedefimizde"

"Avrupa’daki muhalifler hedefimizde"

11 Ağustos 2017, 17:40

AKP’li vekil itiraf etti: Avrupa’daki muhalifler hedefimizdeAKP milletvekili Metin Külünk, Avrupa’daki Erdoğan ve AKP karşıtı muhalif kesimlerin Türk devletinin hedefinde olduğunu itiraf etti.

ANF, AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün Avrupa’daki AKP ve Erdoğan karşıtı muhalif kesimlerin, Türk devleti tarafından yakından takip edilerek nasıl hedef haline getirildiğini itiraf eden konuşmasına ulaştı.

AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk AKP’nin Avrupa örgütlenmesi olan Avrupa Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) İsviçre şubesi tarafından 2016’nın Ekim ayında İsviçre’nin Winterthour kentindeki Hoss Hotel’de organize ettiği bir etkinlikte yaptığı konuşmada Türk devletinin Avrupa’daki Türkiyeli muhalif kesimleri hedef aldığını itiraf etti.

AVRUPA’DAKİ MUHALİFİ TAKİP ETMEK DEVLETİN GÖREVİYMİŞ!

15 Temmuz askeri darbe girişimi üzerine konuşan Külünk, yaklaşık 3 saatlik konuşmasının bir bölümünde, Türk devletinin Avrupa’daki Türkiyeli muhalif kesimleri bir ‘devlet politikası’ kapsamında nasıl hedef haline getirdiğini özetleyen konuşmasında şunları dile getirdi:

“Bu örgütlerin elemanları nereye kaçarlarsa kaçsınlar, bu devlet onları kovalayacak. Hiç öyle Facebook sayfalarında bir şeyler yazmaya benzemez. Delikanlılar ise gelip Türkiye’de yazsınlar da görelim. Oturacaklar burada Türkiye’nin aleyhinde yazacaklar, onların takip edilmediğini mi zannediyorsunuz, merak etmeyin hepsi izleniyor. Bir devletin vazifesidir devletine ihanet edenin peşini bırakmaz. Bu o devletin büyüklüğünün ifadesidir.

Basel’de, Zürih’te Winterthour’da orada burada oturup Türkiye aleyhine yazacaksınız, orada burada toplantılar yapacaksınız Türkiye’de sizi takip etmeyecek hadi oradan. Buralarda toplanacaksınız, oteller alacaksınız bunları devlet takip etmeyecek ha hadi oradan be.”

ANF

Bu haber 125 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Aslında şimdi önemli olan kritik bir seçeneğe karşılık bulmak; ya diktatörl..