Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / "Kadınların iradesi ve özgürlük mücadelesinin emekçisidir"

"Kadınların iradesi ve özgürlük mücadelesinin emekçisidir"

23 Şubat 2017, 12:16

Tutsak kadın milletvekilleri, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ için yayınladığı yazılı açıklamada “Eş Genel Başkanımız Sayın Figen Yüksekdağ’ın milletvekilliği düşürülemez” mesajını verdi.

Tutsak kadın milletvekilleri Çağlar Demirel, Besime Konca, Selma Irmak, Nursel Aydoğan, Gülser Yıldırım ve Meral Danış Beştaş bugün yazılı bir açıklama yaptı.

Tutsak Kadın milletvekillerin açıklamasında değindikleri hususlar şöyle: “AKP-Saray tipi yeni faşizm, siyasi idamlara, infazlara ve katliamlara imza atmayı, tezkere halinde TBMM’de okutup yürürlüğe koymayı, bir siyasi savaş biçimi olarak topluma dayatmaya devam etmekte, HDP’yi hedef almayı sürdürmektedir. İdam, infaz, katliam sadece insanın fiziki varlığını ortadan kaldırmakla sınırlı kavramlar değildir artık.

Eş Genel Başkanımız Sayın Figen Yüksekdağ’ın milletvekilliğinin düşürülmesi, cinnet halindeki AKP-Saray faşizminin siyasi cinayetlere, katliamlara bir yenisini eklemesinden başka bir şey değildir. AKP-Saray faşizminin HDP’ye karşı geliştirdiği her türlü hukuki linç, infaz ve imha politikasının altında yatan gerçekliğin, HDP’nin demokratik, çoğulcu, ekolojik, ilkeli ve kadın özgürlükçü siyaset anlayışının başarısından duydukları korku olduğunu biliyoruz. Artık korkunun ecele faydası yok diyoruz. Yedi yirmi dört saat söyledikleri yalanlarını yalamak ile zamanını geçiren bir siyaset anlayışının iki dudağı arasından çıkan infaz etme, yok sayma, linç etme sözlerinin, kararlarının bizlerin nezdinde bir anlamı ve karşılığı yoktur.

‘DİKTATÖRLÜĞE KARŞI ÖZGÜRLÜK’

HDP gücünü, meşruluğunu, cesaretini ve moralini, demokratik siyaset ve çoğulcu özgürlüklere olan inancını, halkların, inançların, kadınların, gençlerin hakikatinden alır. Başı dik, onurlu ve vicdanlı bir siyasetin temsilcisi olan HDP bileşenleriyle milyonlarca seçmeni ve gönül verenleriyle Nemrutlaşmaya, Firavunlaşmaya, diktatörleşmeye karşı bir özgürlükler, demokrasi, barış ve insanlık kalesi olarak sağlam durmaya devam edecektir.

'18 NİSAN’DA KADIN DÜŞMANLARINA KARŞI HAYIR'

Partimize karşı geliştirilen her türlü soykırıma karşı mücadele etmeye ve her yerde ve her koşulda devam edeceğiz. Sayın Figen Yüksekdağ Eş Genel Başkanımızdır. Cesur yürekli milyonların milletvekilidir. Figen Yüksekdağ kadınların iradesidir. Kadın özgürlük mücadelesinin emekçisidir. Kadınların can yoldaşıdır. Figen Yüksekdağ sosyalist devrimci mücadelenin direnişçisidir, örgütleyicisidir. Fabrikada, tarlada, atölyede, inşaatta çalışan işçinin, emekçinin yol arkadaşı, emek yoldaşıdır. Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ her koşulda, her türlü tekçi, cinsiyetçi ve milliyetçi zihniyete karşı dur demeyi dik durmayı, mutlaka kazanacağız demeyi bilmiştir. Bunun için diyoruz ki; başbakanlık tezkeresi olarak bir kadın meclis başkanvekili aracılığıyla okutulup işleme konularak Eş Genel Başkanımız Sayın Figen Yüksekdağ’ın milletvekilliği düşürülemez. Adı üstünde halk tarafından seçilmiştir. Milyonların vekili olarak rehine koşullarında da olsa çalışmalarını sürdüreceğini biliyoruz. Tüm kadınlara çağrımız, 8 Mart’ta 16 Nisan’da zalimin zulmüne, kadın iradesinin düşmanlarına HAYIR diyerek cevap verelim, kadın mücadelesini büyütelim.”

Bu haber 415 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Diyarbakır ve Antep’teki gözaltılara tepki gösteren kadın örgütleri, “Bizi ..