Lütfen bekleyin..

Yazarlar

MÖ 280 ve MÖ 279 yıllarında Grek kolonisi Tarentum Kralı Pirus Roma’ya, ne pahasına olursa olsun kazanmak maksadıyla bir savaş başlatır. Sonunda Pirus savaşı kazanır;  ancak 50 filin desteklediği ordusunun tamamını kaybeder.Savaştan sonra yanında koskoca ordudan arta kalan &..
Bu yazımda Almanya siyasetinin farklı bir boyutunu sizinle paylaşmak istiyorum.Almanya’da görünürdeki siyasetin arkasında farklı bir durum söz konusu. Perde arkasında bulunan siyasetçiler genelde her konuda belirleyicidir.Almanya Federal Başbakanı Angela Merkel..
11 Nisan 2017 günü Amed’in Bağlar ilçesinde içinde Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, PTT Polis Okulu Şubesi, Bağlar Polis Merkezi Amirliği, Terörle Mücadele Müdürlüğ&u..
Bu korku seni bitirir Erdoğan, çünkü Türkiye’nin bekasını Kürtsüz gelecekte görmek rüyası ve körlüğü 16 Nisan'da bir kez daha duvara çarpmıştır'.. Çünkü 16 Nisan referandumu geride böl&uu..
-acımı sürgüne gömecek kadarenayi değilim--1--fazladan yer tutmazdı hiçküçük, masum bedenleriyerde, yatakta ve tabuttabirkaç çocuk içinbirkaç mezar yeribulunurdu her daimmezarlığında kiliseninöte yüz..
Eski hahamların sözüdür; ‘‘Kudüs dünyanın gözbebeğidir, ona düşen bir kıl bile bütün dünyayı rahatsız eder.’’Kerkük’te tarihsel birikimi, kültürel çeşitliliği, kimlik zenginliğiyle ve sahip oldu..
Kültürel değerler ve toplumsal algılar bir milletin ortak yaşam kodlarıdır. Bu alana ilişkin en önemli unsurlar; gelenek, görenek, inanç ve dolayısıyla bütünlükçü etnonim kalıtlardır. Her milletin kendi tarihinde sahip olduğu bu değerlerin, sosoy..
Cumhuriyetin kuruluş sürecinde M.Kemal’i destekleyen Bektaşi-Aleviler, daha cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren inkar politikasına maruz kalmıştır. Alevi dergahları kapatılmış, Alevi köyleri baskı altına alınmış, cem ayinleri suç sayılmıştır.*ERGİN DOĞRUOsmanlı İmpar..
Evrensel laiklik anlayışından çok uzak olan yeni sekülerleşme arayışında doğru temelde toplumun ihtiyacı olan din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması yoktur. Tam tersine dinin devlet hizmetine girmesi, devlet dininin yaratılması söz konusudur. Bu politika, günüm&uu..
Gerçekler susmaz, ne kadar susturulmaya çalışılsa da onlar bir yerlerden süzülür gelir ve yüze tokat gibi çarpar.Bugün AKP-Saray iktidarı gerçeklerin üzerini örtüp, kendi dikta rejimini sürdüreceğini ve saltanatlarının e..
8 Nisan 1950 günü, mahpusluğunun onikinci yılında, bu haksız gidişe bir son vermek için açlık grevine başlayan şair Nazım Hikmet Ran, Türkiye kamuoyuna bir bomba gibi düşen bu kararını, “millete verdiğim açık istidaya canımı pul yerine kullanıyorum&rdqu..
Atla, Eşekle, meşrulaştırılmaya çalışılan referandum, tabir yerindeyse, topla tüfekle gecenin üçünde değil, oy sayımıyla akşam yapılan bir darbeden başka bir şey değildir.16 Nisan referandumunda eğer bir karardan bahsedilirse, Türkiye başkanlığı istemedi..