Lütfen bekleyin..

Yazarlar

Rusya ‘’Askerlerini geri çektiğini’’ açıklıyor. ABD, ‘’Orası bizim alanımız değil’’ diyor. Şam devleti, kendi toprakları olarak iddia ettiği bir yerin işgalini, sadece ‘’Kuvvetli bir şekilde kınıyoruz’’ açık..
Almanya’da 4 partili Jamaika Koalisyonu görüşmelerinden Hür Demokrat Partisi’nin (FDP) geri çekilmesi ile 8 hafta süren müzakereler 20 Kasım’da sona erdi. Almanya’da 4 partili Jamaika Koalisyonu görüşmelerinden Hür Demokrat P..
KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, 2017 yılının ağustos ayında Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan günümüze kadar en stratejik olan kurumu olan Milli İstihbarat Teşkilatı’nın yöneticilerine yönelik operasyonun detayları yayınlanıyor. Türk bası..
''Dersimliler olarak büyük düşünelim ve bir daha belli merkezlerde konferanslar, bir daha Uluslararası, Lahey, Roma, Cenevre, BM vb bütün kurum kuruluşlar nezdinde harekete geçelim''Seyid Rıza ve yoldaşlarının idam edilişlerinin 80. Yıld&o..
-bir kenarından tutunduk yaşamaekmeğe beş kuruş zam gelsebükülür kalırdı belimizondandır fakirliğimiz, ondandır-dedi, hayat değil benim kiçile çekiyorum gardaş, çilelo dedim, bu kimin çilesidirgün güne örüp de sırtına y&u..
29 Kasım 2015 tarihinde Amed’te yüz bini aşkın insanın omuzlarında sarı, kırmızı, yeşil renklere sarılı Tahir Elçi’nin tabutu; ‘PKK halktır halk burada’, ‘katil devlet’, ‘katil Erdoğan’, ‘PKK intikam’ sloganları atarak şehitliğe..
Aslında, insanlık tarihinde yaşanan bütün olaylar, biribirinin arketipinden ibarettir. Bu gerçeklik; zaman aşımında döngüsel gerçekliğin de ta kendisidir. Zira güneş altında hiç bir şey ilk ve yeni değildir. Erdoğan-Bahçeli savaş ittifakının, Afri..
Türkiye’de eğitim sistemi ve müfredat her dönemde olduğu gibi bir kez daha ana tartışmalardan biri haline geldi. Değişen eğitim sistemi ve müfredatı geleneksel devlet aklını esas alıp, aynı yöntemi kullansa da mevcut hükümet gizli ajandasında var olan ideoloj..
Zamanın dilsizliği, sokakların lal haliydi. Dağların arasında yalnızlığını yaşayan şehrin sinesinde yankılansa her şeye rağmen, kocaman bir direnişin sesiydi.Dört dağ arasında acılarıyla yaşlanan bir efsanedir Dersim. Acılardan ağıt olmuş, dile düşmüş, her söylenişte tutam tu..
Devrimci tutsak onurunu, kimliğini sahiplendiği için, onlarca yıldır devletin ve sistemin baskısı altındadır. Bir tutsağı sürgün etmek, ondan öc almaktan başka şey değildir. Yasa uygulayıcılar, yasaları kalkan ederek gaddarlı yapmaktadır. Siyasi tutsakların direncini kırmak i&c..
Türk devleti, kurulduğundan beri ‘aile’den sorumlu devlet bakanlığına bir kadının getirilmesiyle bütün kadın sorunlarının bir çırpıda çözüldüğünü zannediyor. Oysa iktidar partisindeki erkeklerin kararıyla o koltuğa oturan kadınların -..
Sahneye tek başına çıkmayı severdi, bu nedenle kimseyi almadı yanına. Bolca sinirli yüz ifadesi, çatılmış kaş, hiç eskimeyen ‘EY!’ çığlığını aldı yanına. Aşkı ise ambalajından hiç çıkarmadı.Eşimle trafiğe her çıktığımızda, t..