Lütfen bekleyin..

Yazarlar

Ortadoğu bir Cehennem. Bu Cehennemin azmanlarıyla Dans yarışı içinde olan sayısız Cehennem meleği.Almanya Başbakanı Angela Merkel ile, Irkçı faşist Türk devletinin İslami faşist lideri Erdoğan, bu Dans sahnesinin As oyuncuları(Yapılan Mülteci anlaşmasından bu yana) durumu..
Almanya’da 4 partili Jamaika Koalisyonu görüşmelerinden Hür Demokrat Partisi’nin (FDP) geri çekilmesi ile 8 hafta süren müzakereler 20 Kasım’da sona erdi. Almanya’da 4 partili Jamaika Koalisyonu görüşmelerinden Hür Demokrat P..
Türk devletinin Kürtlere düşmanlığının sınırı yoktur. Kürt inkarına ve soykırımına dayalı olan Türk devletinin rejimi, bugünlerde Efrîn’de kendi kanlı yüzünü tekrar göstermektedir. YPG ve YPJ’li savaşçılar ile Efrîn hal..
‘’Hey erenler sözümde var mıdır hata, Pirim al giyinmiş yakışır zata. Mezarım üstünde göğ otlar bite, Solmayınca bu can ayrılmaz senden’’ Buradan eğer, ‘Nadire’ye mektup yazıyorum bir diyeceği olan var mı?’ diye sorsa idim inanıy..
-bir kenarından tutunduk yaşamaekmeğe beş kuruş zam gelsebükülür kalırdı belimizondandır fakirliğimiz, ondandır-dedi, hayat değil benim kiçile çekiyorum gardaş, çilelo dedim, bu kimin çilesidirgün güne örüp de sırtına y&u..
Sürpriz yok, beklenen oldu ve Türkiye 24 Haziran 2018’de “seçim savaşı” na gidiyor.REKLAMBunun sıradan bir seçim yarışı olmadığını, savaş olduğunu bir süre önce Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’tan öğrenmiştik...
Kürdoloji tarihinde Newroz’la alakalı derli-toplu bir çalışmanın olmayışı, bu alandaki büyük bir boşluğa işaret etmektedir. Var olan yazılı meteryaller ise, günümüzde Newroz’un sadece siyasi-politik getirileri üzerinde durulmuştur. Dolayısıyla Ne..
Türkiye’de eğitim sistemi ve müfredat her dönemde olduğu gibi bir kez daha ana tartışmalardan biri haline geldi. Değişen eğitim sistemi ve müfredatı geleneksel devlet aklını esas alıp, aynı yöntemi kullansa da mevcut hükümet gizli ajandasında var olan ideoloj..
Zamanın dilsizliği, sokakların lal haliydi. Dağların arasında yalnızlığını yaşayan şehrin sinesinde yankılansa her şeye rağmen, kocaman bir direnişin sesiydi.Dört dağ arasında acılarıyla yaşlanan bir efsanedir Dersim. Acılardan ağıt olmuş, dile düşmüş, her söylenişte tutam tu..
Sistemin kadınları ötekileştirmesi yetmiyormuş gibi, erkek egemen anlayış da kadını kamusal alanlarda dışlıyor hâlâ…Uygarlığın başlangıcından, hatta belki öncesinden günümüze değin gerçekleşen tüm toplumsal mücadelelerin temel dinamiği..
Türkiye, gündemi bir anda değişen bir ülke. Ülkeyi yönetenler ne zaman zorda kalsa, bir çırpıda gündemi değiştiriveriyorlar.Daha düne kadar “seçimler zamanında olacak” diye bas bas bağırıp durmadan açıklamalar yapanlar, bir anda..
Yaşanan bir arkadaşlık sadece bende kalmasın, okuyana da bulaştırmak için yazıyorum. Sonuçta arkadaşlık birbirimize bulaşmak değil midir?Taze bir söğüt dalını dudaklarına götürür gibi çalardı flütünü. Dünyayı onunla değiştir..