Lütfen bekleyin..

Yazarlar

‘’ ABD’nin yeni Başkanı Donald Trump, ilk yurtdışı ziyaretini gerçekleştirdiği Suudi Arabistan’a silah satışı için 110 milyar dolarlık anlaşma yaptı.’’Ziyareti konu alan Gazetelerin başlıkları.ABD neden ve kime karşı Suudileri silahlandırıyor..
Bu yazımda Almanya siyasetinin farklı bir boyutunu sizinle paylaşmak istiyorum.Almanya’da görünürdeki siyasetin arkasında farklı bir durum söz konusu. Perde arkasında bulunan siyasetçiler genelde her konuda belirleyicidir.Almanya Federal Başbakanı Angela Merkel..
11 Nisan 2017 günü Amed’in Bağlar ilçesinde içinde Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, PTT Polis Okulu Şubesi, Bağlar Polis Merkezi Amirliği, Terörle Mücadele Müdürlüğ&u..
"1894 yılında Abdülhamit’in Ermenilere yönelik katliamlarıyla başlayıp, 1915’te İttihat ve Terakki, Kemalistler yönetimi tarafından 1,5 milyon Ermeni ve 300 bine yakın Süryani’nin hayatına mal olan Büyük Hıristiyan Soykırımı’nın son etabıd..
-ödünç zamanlar aldıkbazısı iyi huylu çıktıbazısı kötübütün mesele bu oğul--ermeniler zamanında bıkoinsanuzaklarda aramıyordu ustayı-şimdilerdeköpek bile tanımıyorsahibi-kimse örmekle uğraşmıyorilmek ilmek, göznuru ..
Recep Tayyip Erdoğan, ‘çıraklık’, ‘kalfalık’ ve ‘ustalık dönemi’ olarak özetlediği 14-15 yıllık iktidarı boyunca ‘eski Türkiye’nin varlığına son verdiklerini ve artık yeni Türkiye’nin var olduğunu söyleyip Durdu...
Kültürel değerler ve toplumsal algılar bir milletin ortak yaşam kodlarıdır. Bu alana ilişkin en önemli unsurlar; gelenek, görenek, inanç ve dolayısıyla bütünlükçü etnonim kalıtlardır. Her milletin kendi tarihinde sahip olduğu bu değerlerin, sosoy..
Evrensel laiklik anlayışından çok uzak olan yeni sekülerleşme arayışında doğru temelde toplumun ihtiyacı olan din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması yoktur. Tam tersine dinin devlet hizmetine girmesi, devlet dininin yaratılması söz konusudur. Bu politika, günüm&uu..
 Yaşamın dışına kurulur esaretin bahçesi. Etrafı yalnızlıkla çevrilir. Betonlar kuşatır yaşamı. Tellere takılır uçurtmalar, kuşlara yasaklanır gökyüzü. Böcekler ötmez, ses çıkmaz yalnızlıkla sınırları çizilmiş mahpusluğun.D..
Gerçekler susmaz, ne kadar susturulmaya çalışılsa da onlar bir yerlerden süzülür gelir ve yüze tokat gibi çarpar.Bugün AKP-Saray iktidarı gerçeklerin üzerini örtüp, kendi dikta rejimini sürdüreceğini ve saltanatlarının e..
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, işgalci Türk devletinin 25 Nisan gecesi Rojava ve Şengal’de gerçekleştirdiği terör saldırısını ‘operasyon’ olarak değerlendirdi ve parti olarak yapılanları olumlu gördüklerini açıklayarak, bu sal..
Siz yazdıklarımı vicdanın toprağına ektiğim bir ummak ağacı sayın. Elbet bir gün meyvesini verir dünyaya, diyelim...Doğduğumuzda nüfusa kaydederek sayıyorlar bizi, okulda sınıfta yoklama yaparak. Varlığımız armağandır onlara, ama eğer yoksak o gün okullarında, ömrü..