Lütfen bekleyin..

Yazarlar

Kemal,Hitler'in propaganda bakanı Göring'den aşağı olmayan AKP'nin adalet(siz) bakanını Almanya'ya sokmayan Alman makamlarına,'demokrasi' adına ateş püskürtüyor!Kemal'e ilişkin düşüncelerimi, 2011 yılında ki seçim sürecini değer..
Bu yazımda Almanya siyasetinin farklı bir boyutunu sizinle paylaşmak istiyorum.Almanya’da görünürdeki siyasetin arkasında farklı bir durum söz konusu. Perde arkasında bulunan siyasetçiler genelde her konuda belirleyicidir.Almanya Federal Başbakanı Angela Merkel..
AKP’li soysuz içişleri Bakanı Süleyman Soylu diyordu ki, „2017 kışı bittiğinde bahar geldiğinde esamesi okunmayacak PKK’nin. Kimse PKK’nin ismini ağzına alamayacak. Herkese beyaz kefen giydireceğiz!“ böyle diyordu. Kürt kentlerini, köylerini y..
(Erdoğan steigt auf, die Türkei steigt ab)Federal Almanya başbakanı Angela Merkel’in Ankara ziyareti, AKP çevreleri ve cumhurbaşkanı ile görüşmesi, Türk medyası ve siyasetçilerine bakılırsa zafer kazanılmış ve kıran kırana geçmiş gibi.Alman basını t..
-acımı sürgüne gömecek kadarenayi değilim--1--fazladan yer tutmazdı hiçküçük, masum bedenleriyerde, yatakta ve tabuttabirkaç çocuk içinbirkaç mezar yeribulunurdu her daimmezarlığında kiliseninöte yüz..
Eski hahamların sözüdür; ‘‘Kudüs dünyanın gözbebeğidir, ona düşen bir kıl bile bütün dünyayı rahatsız eder.’’Kerkük’te tarihsel birikimi, kültürel çeşitliliği, kimlik zenginliğiyle ve sahip oldu..
Kültürel değerler ve toplumsal algılar bir milletin ortak yaşam kodlarıdır. Bu alana ilişkin en önemli unsurlar; gelenek, görenek, inanç ve dolayısıyla bütünlükçü etnonim kalıtlardır. Her milletin kendi tarihinde sahip olduğu bu değerlerin, sosoy..
Cumhuriyetin kuruluş sürecinde M.Kemal’i destekleyen Bektaşi-Aleviler, daha cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren inkar politikasına maruz kalmıştır. Alevi dergahları kapatılmış, Alevi köyleri baskı altına alınmış, cem ayinleri suç sayılmıştır.*ERGİN DOĞRUOsmanlı İmpar..
Evrensel laiklik anlayışından çok uzak olan yeni sekülerleşme arayışında doğru temelde toplumun ihtiyacı olan din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması yoktur. Tam tersine dinin devlet hizmetine girmesi, devlet dininin yaratılması söz konusudur. Bu politika, günüm&uu..
Gerçekler susmaz, ne kadar susturulmaya çalışılsa da onlar bir yerlerden süzülür gelir ve yüze tokat gibi çarpar.Bugün AKP-Saray iktidarı gerçeklerin üzerini örtüp, kendi dikta rejimini sürdüreceğini ve saltanatlarının e..
Türk medyasının bir ara yana yakıla peşine düştüğü Wan Gölü Canavarı’nı hatırlıyorsunuz değil mi? Söylenene göre Wan Gölü Canavarı ilk 1889, son olarak da 2014 yılında görülmüştü. Sayısı bine varan kişinin canavarı görd..
Bir ara Ruhi Su’nun Açık Hava Tiyatrosu’nda konserinin olduğunu öğrenince, bütün çaresizliklerine rağmen onunla tanışmak için konsere gitmek ister. Gün gelir ve o konsere gider Memed. Kasetten duyduğu sesin sahibi karşısında sahnededir. O anları a..