Lütfen bekleyin..

Yazarlar

2 Temmuz…Sadece Türk devlet tarihinin değil, aynı zamanda Türk adalet tarihinin de kanlı ve kara bir günüydü…Kızılbaşlar için ise, 1400 yıllık tarihin tekrarlarından ibaret bir gündü…Dün bu kara ve kanlı gün için bir..
'2013’te baraj altında kalan FDP, 24 Eylül’deki seçimden sonra CDU/CSU’nun koalisyon ortağı görünüyor.''Almanya’da Federal Parlamento için, 24 Eylül 2017’de 19. milletvekili seçimleri yapılacak. Parlamento&rs..
11 Nisan 2017 günü Amed’in Bağlar ilçesinde içinde Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, PTT Polis Okulu Şubesi, Bağlar Polis Merkezi Amirliği, Terörle Mücadele Müdürlüğ&u..
''Devlet 90 yıldır Dersim’i yakmaya, bitirmeye ve haritadan silmeye çalışıyor!Ancak Dersim direniyor!Ve öyle anlaşılıyor ki Dersim, ‘Dert olmaya devam ediyor..’Ey zulüm; Dersimlilerin tanrısı Xızır, kutsallıkları, bütün ocakları, evliyaları &c..
Cenazemi Kaldırdılar Bugün(Ağustos'un Üçü)-ne mutlu size ki mutlusunuzrahata erişince sevinirhuzurunuz kaçınca da üzülürsünüz-cenazemi kaldırdılar bugünöylesine, başıboş alkışlar arasındasallanırdı suyun üst&u..
Recep Tayyip Erdoğan, ‘çıraklık’, ‘kalfalık’ ve ‘ustalık dönemi’ olarak özetlediği 14-15 yıllık iktidarı boyunca ‘eski Türkiye’nin varlığına son verdiklerini ve artık yeni Türkiye’nin var olduğunu söyleyip Durdu...
Mezopotamya’nın kadim inançlarından olan Batıni Aleviliginin bağlıları, asırlardan beri kıyamlara, katliamlara, soykırımlara, zindanlara, sürgünlere, asimilasyonlara ve türlü entrikalara maruz kalmışlardır. Kürt Alevileri ise, yukarıda sıraladığımız bu olguların..
Evrensel laiklik anlayışından çok uzak olan yeni sekülerleşme arayışında doğru temelde toplumun ihtiyacı olan din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması yoktur. Tam tersine dinin devlet hizmetine girmesi, devlet dininin yaratılması söz konusudur. Bu politika, günüm&uu..
 Yaşamın dışına kurulur esaretin bahçesi. Etrafı yalnızlıkla çevrilir. Betonlar kuşatır yaşamı. Tellere takılır uçurtmalar, kuşlara yasaklanır gökyüzü. Böcekler ötmez, ses çıkmaz yalnızlıkla sınırları çizilmiş mahpusluğun.D..
Ekim Devrim’i sonrası Mao ZeDong’la başlayan Fidel ve Che’yle yaygınlaşan ve zirvesine Giyap’lı Vietnam’la ulaşan sosyalist devrim dalgası dünyada yeni bir siyasal gençlik jenerasyonu yarattı. Mottosu “emperyalist sömürgeciliği yıkarak yerine..
Kendi ülkesinden zorla göç ettirilen ve Avrupa ülkelerinde yaşamak zorunda bırakılan Kürt kadınlarını bir araya getirerek kültürel ve siyasal olarak kaynaşmasını esas alan Uluslararası 13. Zilan Kadın Festivali, Almanya'nın Dortmund kentinde binlerce kişinin ..
Genellikle ateş düştüğü yeri yaktığı için, bu direniş büyük oranda cezaevlerinde yatanları ve onların yakınlarını sarar sarmalar. Ülkemiz zulüm karşısında susmakta meşhurdur zaten.Zulüm birden yükünü yıkmaz kapımıza. Alfabenizi deği..