Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Hatırladık, Hatırlıyoruz, Hatırlayacağız....

Hatırladık, Hatırlıyoruz, Hatırlayacağız....

16 Kasım 2020, 10:18

Pandemiden ötürü kitlesel anmaların yapılamadığı ancak Dersimliler ve dostları gerek sosyal medya da ve gerekse evlerinde (bireysel olarak) 15 Kasım saat 19;37'de çerağlar uyandırarak Seyid Rıza ve yol arkadaşlarını andılar.

Dersim başta omak üzere Türkiye ve diyasporada yaşayan Dersimliler 15 Kasım Saat 19;37'de bulundukları yerlerden (bireysel veya ailece) Çerağlar uyandırarak Seyid Rıza ve yol arkadaşlarını andılar.

Pandemiden ötürü kitlesel anmaların yapılamadığı ancak Dersimliler ve dostları gerek sosyal medya da ve gerekse evlerinde 15 Kasım saat 19;37'de çerağlar uyandırarak Seyid Rıza ve yol arkadaşlarını andılar.

'83. yılında Sey Rıza ve yol arkadaşları Uşenê Seydi, Fındık Ağa, Hesene İvrayim, Aliye Mirzali, Hesen Ağa ve Resık Usen’in aziz hatıraları önünde saygıyla, minnetle..' diye alt yazılar eşliğinde anmalar yapıldığı gözlenirken, 'Hatırladık, Hatırlıyoruz, Hatırlayacağız..' vb duygusal cümlelerle ifade edilen 'bireysel' anmaların Dersimliler arasında giderek geleneksel hale gelmeye başladı..

NWD

Bu haber 74 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
İHD, Dersim Soykırımı'nda on binlerce insanın katledildiğine dikkat çek..