Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Dersimliler Polis Ablukasında Munzur Baba'da Insan Zinciri Oluşturdu

Dersimliler Polis Ablukasında Munzur Baba'da Insan Zinciri Oluşturdu

23 Ağustos 2020, 07:39

Dersim Ovacık'ta Munzur Baba Gözelerine yapılmak istenen peyzaj projesine karşı çıkan Dersim halkı Polis müdahalesine rağen insan zinciri eylemi gerçekleştirdi.

Munzur Özgür Aksın Meclisi’nin çağrısıyla gerçekleştirilen eyleme çok sayıda kişi, Partizan ve Munzur Çevre Derneği gibi yanı sıra çok sayıda demokratik kitle örgütü de katılım sağladı.

Eylem nedeniyle Ovacık Merkez ve Munzur Baba Gözeleri onlarca zırhlı araç ve yüzlerce asker-polisle ablukaya alındı. Munzur Gözelerine girişe pandemi gerekçesiyle izin verilmedi. Kitle başka yolları kullanarak “Munzur darda Dersim isyanda”, “Munzur özgür akacak” sloganlarıyla Munzur Gözelerine girdi ve insan zinciri oluşturdu.

Munzur Özgür Aksın Meclisi adına konuşma yapan Dersim Baro Başkanı Kenan Çetin, eylemlerin devam edeceğini ifade etti. “Munzur Özgür Aksın Meclisi olarak yerelin kalbidir burası, dünya mirasıdır. Buraya sahip çıkmaya devam edeceğiz” diyerek kitleyi selamladı.

Eylem, sanatçılar, Metin Kahraman, Erdoğan Emir, Musa Baki, Doğan Çelik ve Bektaş Sarıataş’ın seslendirdiği ezgilerle sona erdi.

(Pirhaber)

Bu haber 142 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
İHD, Dersim Soykırımı'nda on binlerce insanın katledildiğine dikkat çek..