Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Basına ve Kamuoyuna; Savaş değil barış istiyoruz

Basına ve Kamuoyuna; Savaş değil barış istiyoruz

16 Haziran 2020, 17:50

Kuruluşunu bir süre önce ilan eden 'Yerel Dernekler Platformu' bir basın açıklaması yaparak TC'nin Kürt halkına ve Kürdistan'a yönelik top-yekün imha hareketini protesto ederek sert bir dille kınadı.

Yerel Dernekler Platformu'nun BASINA VE KAMUOYUNA adı altında yapmış olduğu basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi;

BÜTÜN BASKILARA RAĞMEN DEMOKRATİK MÜCADELE KAZANACAKTIR.


Corona sürecinin yarattığı tahribata rağmen Türk devleti, Kürt halkına, demokrasi güçlerine ve HDP’ye yönelik saldırlar yoğunlaşarak devam etmektedir.  Güney Kürdistan’a uçaklarla sürdürülen saldırılar büyük bir gürültü ve şatafatlı bir sunumla başlatıldı.  Bu saldırılar devam ederken, HDP’nin yapmak istediği yürüyüşe, çok yönlü ve yoğun bir saldırı gerçekleştirildi. Birkaç gün önce HDP eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş ın eşine cinsiyetçi bir saldırı yapıldı. Bütün bunlar birbirine bağlı aynı siyaset tarzının sonucu olarak yapılan saldırılardır.

Bizler demokratik hak ve özgürlüklerin toplumsal yaşamın nefes boruları olduğuna inanan demokratik yerel kurumlar olarak bu saldırıların tamamını en yüksek tonda protesto ediyoruz.  Ne Güney Kürdistan’a yapılan saldırılar toplumsal yaşama barış ve huzur getirebilir, ne de HDP’ye yapılan saldırılar halkların kardeşliğine ve demokrasiye hizmet eder.  Sayın Başak Demirtaş’a yapılan alçakça saldırı ise bu savaş iklimin bir sonucu olarak ve sorumluluğu bu politikaları izleyenlere ait olmak üzere gerçekleştirilmiş bir saldırıdır.

Bütün bu saldırılara karşı mücadele bizim en doğal ve insani hakkımızdır. Ne bu saldırılara boyun eğeceğiz ve ne de kazanılmış haklarımızdan vazgeçeceğiz.

SAVAŞ DEĞİL BARIŞ İSTİYORUZ

ZORBALIK DEĞİL DEMOKRASİ VE BARIŞ KAZANSIN.

YEREL DERNEKLER PLATFORMU

Bu haber 24 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Konuya ilişkin açıklama yapan Dersim Kültürel ve Doğal Miras Koruma Girişim..