Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Dersim'de AKP'den HDP'ye tehdit!

Dersim'de AKP'den HDP'ye tehdit!

21 Mayıs 2020, 12:15

Dersim’de HDP Merkez İlçe Eş Başkanı Özlem Toprak, 17 Mayıs günü Hozat AKP İlçe Örgütü üyesi olduğunu belirten Erdal Balık tarafından telefonda tehdit edildiğini, kendisine iftira atıldığını açıkladı.

Dersim’de HDP  Merkez İlçe Eş Başkanı Özlem Toprak, 17 Mayıs günü saat 16.00 sıralarında AKP’li Erdal Balık tarafından telefonda tehdit edildiğini, iftira atıldığını belirterek, Balık hakkında Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Erdal Balık hakkında kamu davasının açılması için Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe veren Özlem Toprak, Balık’ın kedisini arayarak, AKP Hozat İlçe örgütünün üyesi olduğunu, büyük bir nefret ile “PKK’lı bir teröristsin, sen ve il örgütünüz teröristsiniz. Senin cezaevindeki ağabeyin de teröristtir” diyerek tehdit ettiğini belirtti.

AKP’li Erdal Balık’ın ayrıca, “Teröristsin, seni istersem şikayet edebilirim, istediğim gibi cezaevine attırabilirim” şeklinde tehditlerini devam ettirdiğini söyleyen Özlem Toprak, bunun üzerine kendisinden şikayetçi olacağını ifade ettiğini, Balık’ın ise kendisine bu kez “AK Parti üyesiyim. AK Parti arkamda, Valilik beni korumaya almış, askeriye bana ihale veriyor, yasa benim Devlet benim. Size karşı her şeyi de yaparım” dediğini kaydetti.

“ENDİŞELİYİM” 

İHD’de basın toplantısı düzenleyen Özlem Toprak, şunları belirtti:

“Bu şahıs ailem hakkında detay vererek abimin peynir satıcısı olduğunu, ondan peynir aldığını fakat onun da terörist olması sebebiyle parasını ödemeyeceğini, hiç kimsenin ona bir şey yapamayacağını ifade ederek ailem ve şahsımı araştırdığını beyan etmiştir. Netice de tanımadığım, daha evvel husumetli olmadığım ve bugüne kadar doğrudan AK Parti’de siyasi faaliyet yürüten hiç kimse tarafından bu şekilde sorun yaşamadığımı gözeterek şüphelinin tehlike arz ettiği kanaatindeyim ve endişeli olduğumu belirtmek isterim. Aileme veya şahsıma bir zarar geldiği vakit sorumluluk şüpheli Erdal Balık’a aittir.

Dolayısıyla iftira suçunun şartlarından olan hukuka aykırı bir fiil işlemediğimi bildiği halde şahsıma suç atmış olması; aileme ve bana meydana gelmesi şüphelinin iradesine bağlı olan bir kötülüğün gelecekte muhtemelen gerçekleşecekmiş gibi gösterilmesi nedeniyle ise tehdit suçu oluştuğundan Başsavcılık şüphelinin HTS kayıtlarını araştırarak önceden hiç görüşmediğim bir insanın neden beni aradığını ve telefonu kapattıktan sonra tekrar ulaşmaya çalıştığı sorgulanması gerekmektedir.”

İnsan Hakları Derneği Dersim Şube Başkanı Gürbüz Solmaz da savcıları göreve çağırarak yapılan açıklamanın suç duyurusu olduğunu belirtti.

PİRHA/ DERSİM

Bu haber 77 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Alevi toplumunun kutsalı olan Munzur Gözeleri için bölge halkına, STK’lere ..