Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / İstanbul’da Dersimliler Derneği’nden erzak kampanyası: Dayanışma yaşatır

İstanbul’da Dersimliler Derneği’nden erzak kampanyası: Dayanışma yaşatır

19 Nisan 2020, 19:45

Dersim Dernekleri Federasyonu bileşeni olan Dersimliler Kültür ve Dayanışma Derneği Kağıthane, Eyüp, Göktürk şubeleri, koronavirüs salgınında ihtiyaç sahibi ailelerle dayanışmak için erzak kampanyası başlattı.

Dersim Dernekleri Federasyonu koronovirüs salgını nedeniyle ekonomik olarak zor günler yaşayan yurttaşların yanında olamak ve destek vermek amacıyla erzak kampanyaları düzenliyor.

İstanbul’da bulunan Dersimliler Kültür ve Dayanışma Derneği Kağıthane, Eyüp, Göktürk şubeleri koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelerle dayanışmak için erzak kampanyası başlattı.

Salgın sürecinde ekonomik olarak zor dönemden geçildiğini belirten Dernek Başkanı Cafer Güneş, ihtiyaç sahibi ailelerle dayanışmak için erzak kampanyası başlattıklarını söyledi. Yaklaşık on gündür devam eden kampanyada şu ana kadar 70 aileye erzak yardımı yapıldı.

“EMEKÇİ KESİMİN YAŞAM MÜCADELESİ GİTTİKÇE ZORLAŞTI”

Kağıthane Eyüp Dersimliler Kültür ve Dayanışma Derneği,  ‘Dayanışma Zamanı’ denilerek başlatılan kampanyada ihtiyaç sahibi üyelerine ve ailelere erzak yardımında bulunulduğu açıkladı.

Dayanışma kampanyasına ilişkin konuşan Kağıthane Eyüp Dersimliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cafer Güneş , “Ekonomik olarak zor bir süreçten geçiliyor. Yaşanan koronavirüs salgınıyla birlikte emekçi kesimin yaşam mücadelesi gittikçe zorlaştı. Ücretsiz işten çıkarmalar ve ücretsiz izine ayırmalar dolayısıyla birçok insan ciddi bir geçim sıkıntısı ile karşı karşıya.
Özellikle yoksul, çalışan emekçi kitlelere iki ucu ölüm olan evde kalırsan açlık, dışarıya çıkarsan virüs, adeta ölüm dayatılmış oldu” dedi.

“DAYANIŞMA YAŞATIR”

İlk olarak üyeleri ve dostlarıyla irtibata geçilerek ihtiyaç sahibi ailelerin belirlendiğini kaydeden Güneş, derneğin kendi gücü, üyelerin ve dostlarının katkılarıyla da 70 aileye kuru erzak yardımı sağlandığını belirtti.

Koronavirüs salgın sürecinde dayanışmanın önemine vurgu yapan Güneş, yönetim kurulu olarak “Bu süreçte ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya ve kampanyanın bu süreç atlatılana kadar devam edeceğini belirtiyoruz . Bu zorlu süreçte hayatını kaybeden insanlarımızın ailelerine başsağlığı, tedavisi devam eden insanlarımıza acil şifalar diliyoruz. Herkesi evde kalmaya çağırıyoruz. Dayanışma yaşatır.”

PİRHA/İSTANBUL

Bu haber 66 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Alevi toplumunun kutsalı olan Munzur Gözeleri için bölge halkına, STK’lere ..