Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Munzur Çevre Derneği’nden Asker Akkoç gözaltına alındı

Munzur Çevre Derneği’nden Asker Akkoç gözaltına alındı

25 Ekim 2019, 18:10

Munzur Çevre Derneği Yönetim Kurulu üyesi Asker Akkoç, gece saatlerinde evine yapılan operasyonda hiçbir gerekçe gösterilmeden gözaltına alındı. Akkoç, İstanbul Vatan Emniyet Müdürlüğü’nde tutulduğu bildirildi.

“BASKILAR, BİZİ HAKLI MÜCADELEMİZDEN ALIKOYAMAZ”

Munzur Çevre Derneği, gözaltılara ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Vadilerimizden, kentlerimize kuşatma altında olan yaşam alanlarımız ve bu kuşatmayı yıkmak isteyenlerimiz bir bütün saldırı altında. Sınır ötesinde yaşamları bombalarla ve savaş uçaklarıyla yerle bir edenler, coğrafyamızdaysa HES, JES, Nükleer santral, maden ocakları gibi bir dizi rant projeleriyle yok etmeye devam ediyor.
ÇET toplantılarının iptal edilmesini isteyenler, yaşam alanlarına sahip çıkanlar, orman yangınlarına müdahalede bulunmak isteyenler terörize edilerek saldırı altına tutuluyor, çevre mitingleri yasaklanıyor, yürüyüşler yüzlerce polis ve zırhlı araçlarla engelleniyor. Ormanı talan eden, zeytin ağaçlarını tıraşlayan, meraları, denizleri ve kentleri yerle bir eden sermaye ortakları şirketler ise aynı “güvenlik güçleri” tarafından korunarak talanı gerçekleştiriyor. Bizler biliyoruz ki bu bir savaş! Yapılan tüm baskı, gözaltı ve tutuklama terörü de bu savaşın bir parçası.”

Geçtiğimiz günlerde üyelerimizin evleri basıldı, aileleri tehdit edildi. Bugün de üyemiz Asker Akkoç ev baskını ile gözaltına alındı.
Buradan doğru bir kez daha yineliyoruz; baskı ve tutuklama furyanız bizi haklı mücadelemizden alıkoyamaz!
Doğayla girmiş olduğunuz savaşın kaybedeni değil kazananı olacağız.

Üyemiz Asker Akkoç derhal serbest bırakılsın.
Baskılar Bizi Yıldıramaz!
Doğaya da insanlığa da özgürlük direniş, mücadele ve dayanışmayla gelecek!”

Bu haber 103 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Dersim'de koronavirüs vaka sayısının her geçen gün artış göstermesi ned..