Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Camilerde savaş propagandası

Camilerde savaş propagandası

23 Ekim 2019, 10:18

İsviçre’de Türk camilerinde Rojava işgaline destek verilerek savaş propagandası yapılıyor. İsviçre’nin en etkili gazetelerinden biri olan Tagesanzeiger’da kaleme alının geniş bir haberde, Erdoğan’ın Rojava işgaline destek veren Türkçü-dinci kuruluşlara dikkat çekildi.

İsviçre’deki 13 Türk-İslam derneğinin Rojava işgaline destek verdiği belirtilen haberde, bunlardan birinin de Türkiye’nin finanse ettiği Zürih’teki cami olduğu kaydedildi.  Türkiye İsviçre İslam Vakfı’nın (Tiss) facebook sayfasında, Türk ‘kahramanlara’ başarılar dilediğine işaret edilen haberde, Tiss’in Diyanet’in bir parçası olduğu ve İsviçre’de 46 camiyi temsil ettiği vurgulandı.

Habere göre Tiss, Türk devletinin Rojava işgalini ‘meşru’ gören İsviçre’deki 13 Türk kuruluşundan biri. Tiss’in yanı sıra sağcı İsviçre Türk Federasyonu ve milliyetçi İsviçre İslam Cemaati (SIG), Rojava işgalinin İsviçre’de Türk nüfusuna karşı nefret olarak kullanıldığından şikayetçi!

Tagesanzeiger haberinde şu ifadeler geçiyor: “Tiss ve SIG yaklaşık 60 camiyi, yani İsviçre’deki Müslüman ibadethanelerinin beşte birini temsil ediyor. Tiss camilerinin imamlarının maaşları Türkiye tarafından ödenmekte. Vaazlarda Allah yolunda cihad övülmektedir. Ayetler okunduktan sonra Rojava işgaline atıfta bulunularak, “Ülkemizin güvenliği, ulusumuzun refahı, dinimizin huzuru ve kurtuluşu için kampanya başlattığımız kahraman ordumuza yardım et! “ çağrısı yapılmakta.”

Bu haber 60 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkarak 3 parçaya ayrılan uçak kazasın..