Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / FEDA’dan #BarısaCeragYasamaDua Hashtag’i ile kampanya

FEDA’dan #BarısaCeragYasamaDua Hashtag’i ile kampanya

14 Ekim 2019, 18:45

Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA) Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik başlatmış olduğu operasyonu kınayarak barış taleplerini özellikle sosyal medyada yaymak için bir Hashtag kampanyası başlattıklarını duyurdu.

Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA) Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik başlatmış olduğu operasyonu kınayarak barış taleplerini özellikle sosyal medyada yaymak için bir Hashtag kampanyası başlattıklarını duyurdu.

FEDA tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Muhalefet liderleri gelin birlikte yaşamak isteyen halklara vicdanlı bir barış kapısını aralayın ve savaş kararınızdan geri adım atın. Daha fazla evlat ağlamasın. Yeter canlar yetim kalmasın. Bizler biliyoruz ki Hakk deryasında öldürdüğünüz kadar ölür, öldüğünüz kadar öldürülürsünüz. Hakk barışanların yüzlerini pak eylesin, gayretlerini ziyan etmesin” ifadelerine yer verildi.

FEDA başlatacağı Hashtag kampanyasına yönelik ise şu bilgileri paylaştı:

“Barış umuduyla Cemxanelerimizde, eviniz’de geleneğimiz olan Perşembe günleri ve boynunuzda beyaz bir fular, atkı, tülbent elinizde kağıda yazılmış dualı
resminizle birlikte #BarısaCeragYasamaDua Hashtag’i ile paylaşın. Bu Perşembe ve her Perşembe.

Camide ya da evde: Cuma günleri beyaz fularınızı takın ya da beyaz giyinin ve elinizde kağıda yazılmış dualı resminizle birlikte #BarısaCeragYasamaDua Hashtag’i ile paylaşın. Bu Cuma ve her Cuma
Kilise’de ya da Evde: Pazar günleri beyaz fularınızı takın ya da beyaz giyinin mumunuzu yakın ve duanızı resminizle birlikte #BarısaCeragYasamaDua Hashtag’i ile paylaşın. Bu Pazar ve her Pazar
Havra’da ya da evde: Cumartesi günleri beyaz fularınızı takın ya da beyaz giyinin mumunuzu yakın elinizde kağıda yazılmış dualı resminizle birlikte #BarısaCeragYasamaDua Hashtag’i ile paylaşın. Bu Cumartesi ve her Cumartesi

Sokakta: Tek başına, üç kişi, on kişi, yüz kişi sadece boynunuza beyaz fularınızı takın, beyaz giyinin elinize duanızın, dileğinizin, umudunuz yazılı olduğu iyilik afişlerinizi elinize alın olduğunuz yere oturun ya da ayakta mumunuzu yakın ve 15 dakika sessizce bekleyin. Birlikte #BarısaCeragYasamaDua Hashtag’i ile paylaşın. Bu Perşembe ve barış umudumuz güçlenene kadar.

Bu gayretimizi Hak, Rab,Allah, Tanrı, Evren görecektir. Hakikat türlü renktedir, birlik görünür olur. Görünür olun barışı başaralım. Savaş çılgınlığına karşı karınca misali tarafımızın sevgi ve birlikte yaşam olduğunun gayretini gösterelim.
Tüm inançlı, inançsız ve renklerden insanlar bizlere yardım edin duanızla, dileğinizle, iyi niyetinizle dünyanın bizlere ihtiyacı var.”

Bu haber 351 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Demokratik Alevi Dernekleri (DAD), 4. Olağan Genel Merkez Kongresi’ni Dersi..