Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Düzgün Baba Cemevi Yönetim Kurulu üyesi Aradağ saldırıya uğradı

Düzgün Baba Cemevi Yönetim Kurulu üyesi Aradağ saldırıya uğradı

03 Ekim 2019, 09:34

Düzgün Baba Cemevi Yönetim Kurulu üyesi Hakkı Aradağ, geçtiğimiz akşam saatlerinde evine gelen kimliği belirsiz şahıslar tarafından saldırıya uğradı.

Dersim Nazımiye Düzgün Baba Cemevi Yönetim Kurulu üyesi Hakkı Aradağ, Seter Köyü’ndeki evine gelen kimliği belirsiz şahıslar tarafından darp edildi.

Hakkı Aradağ’ın şahıslardan şikayetçi olduğu öğrenilirken Alevi kurumları olaya tepki gösterdi.

“BİZLERE GERİ ADIM ATTIRAMAZSINIZ”

Düzgün Baba Cemevi Başkanı Sinan Kırmızıçiçek, yaptığı açıklamada, “Uzun süredir Cemevinde yürüttüğümüz çalışmalardan dolayı doğrudan ve dolaylı tehditlere maruz kaldığımız Nazımiye’de yaşayan halkımızca bilinmektedir.Gerek 2 ay önce yaptığımız olağanüstü kongrede bizleri alenen tehdit eden gerekse 2 gün önce olağan kongremizde bizi tehdit eden malum şahıslar ve sırtını dayadığı gerici güçler, saldırı ve tehditlerinizle bizlere geri adım attıramazsınız” ifadelerini kullandı.

Kırmızıçiçek, “Düzgün baba cemevi yönetim kurulu olarak cemevlerimiz, inanç kurumlarımız ve demokratik kurumlarımızı bizlerle dayanışma içerisinde olmaya sırtını gerici güçlere dayamış bu çetelerin bizlere yönelik tehdit ve saldırılarına sessiz kalmamaları noktasında duyarlılığa davet ediyoruz” diyerek çağrıda bulundu.

“CEMEVİ, HAKİKATİNE UYGUN HİZMET YÜRÜTECEKTİR”

Demokratik Alevi Dernekleri Genel Merkezi de Aradağ’a yapılan saldırıya ilişkin açıklama yaparak olayın takipçisi olduklarını belirtti.

Yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Düzgün Baba Cemevi bu çıkar gruplarının yaklaşımlarından dolayı kötü anılmaya başlandığı herkesçe bilinmektedir. Bu duruma dur diyen Hakkı Aradağ ve Düzgün Baba Cemevi yönetimi çıkar grupları tarafından tehditlerle yıldırılmak istenmiştir. Hakk Yolda boyun eğilmeyeceğini cümle alem öğrenmiştir. Düzgün Baba Cemevi, hakikatine uygun olarak hizmet yürütmekteki ısrarını sürdürecektir. Her zaman hakikat yürüyüşlerinde ve Alevi toplumuna yakışan duruşlarında yanlarında olduğumuzu belirtir. Bu alçakça saldırının takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz.”

PİRHA/DERSİM

Bu haber 98 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
“Eğer Yavuz’un garazı Dersim’in yalçın dağları içine girebilmiş olsaydı, he..