Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Alevi derneği başkanının evinin duvarlarına ölüm tehdidi mesajı

Alevi derneği başkanının evinin duvarlarına ölüm tehdidi mesajı

01 Ekim 2019, 18:09

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Bursa Şube Başkanı Ali Öztürk’ün dün evinin kapılarına sprey boyalarla hakaret, küfür ve ölüm tehdidi içeren yazılar yazıldı.

Alevi toplumuna yönelik kapı işaretleme, yazılama ve hakaret içeren bildiriler bırakma gibi tehdit ve gözdağı içeren saldırılara dün bir yenisi daha eklendi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Bursa Şube Başkanı Ali Öztürk‘ün evine sprey boyalarla hakaret ve küfür içeren yazılar yazılarak tehdit edildi.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi, Alevilerin daha önce defalarca aynı şekilde işaretlemelerle ve tehdit içeren yazılamalarla hedef gösterildiğine dikkat çekti. 

Her defasında yetkililerden, ‘çocuklar yapmıştır’ ‘bunlar münferit olaylardır’ ‘yapan kişinin akli dengesi bozuktur’ gibi ciddiyetten uzak, saldırıların üstünü kapatmaya dönük yaklaşımlarla hareket edildiği belirtilen açıklamada, yaşananların bireysel saldırılar olmadığının altı çizildi. 

“Devletin en üst yetkilileri tarafından defalarca ayrımcılık ve nefret içeren söylemlere maruz kaldık” denilen açıklamada,  Alevilere yönelik devlet tarafından sistematik olarak ötekileştirme ve asimilasyon projesinin devam edildiği kaydedildi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Bursa Şube Başkanı Ali Öztürk’ün evine yapılan saldırının da asimilasyon ve yok etme politikasının bir yansıması olduğuna dikkat çekilen açıklamada, yapılan saldırıya ilişkin yasal işlemlerin başlatılacağı belirtildi.

Bu haber 361 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Demokratik Alevi Dernekleri (DAD), 4. Olağan Genel Merkez Kongresi’ni Dersi..