Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / KESK Dersim Şubeler Platformu’ndan iş bırakma eylemi

KESK Dersim Şubeler Platformu’ndan iş bırakma eylemi

27 Ağustos 2019, 16:52

KESK Dersim Şubeler Platformu’nun çağrısıyla bir araya gelen emekçiler, ‘İnsanca Bir Yaşam, Güvenceli İş, Güvenli Gelecek İçin’ şiarıyla iş bırakma eylemi yaptı.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu Dersim Şubeler Platformu, bir günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.

Sanat Sokağı’nda bir araya gelen emekçiler, halaylar çekerek sloganlar atarak taleplerini dile getirdi. Yoğun polis ablukasında geçen etkinlikte Seyit Rıza Meydanı’na yürüyüş yapmak isteyen emekçiler, polis tarafından engellenmeye çalışıldı.

Bütün engellemelere rağmen sloganlarla ve alkışlarla meydana yürüyen emekçiler, basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklamayı okuyan Büro Emekçileri Sendikası Dersim Şube Başkanı Özcan Gürtaş, “Toplu sözleşmede 21 Ağustos itibari ile Kamu Görevlileri Hakem Kurulu süreci başlamıştır. Adı üzerinde taraflar arasında hakemlik görevi yapmak için görevlendirilen bir kurulun tarafsız olması şarttır. Ancak mevcut yasalara göre toplu sözleşmede taraf olan hükümet tarafsız olması gereken Hakem Kurulu üyelerinin çoğunluğunu belirlemektedir. Böyle bir Hakem Kurulu’ndan kamu emekçilerinin lehine bir karar çıkmasını beklemek çok zordur” ifadelerini kullandı.

“HAK VERİLMEZ MÜCADELE İLE ALINIR”

Gürtaş, şöyle devam etti:

“Bu karanlık tablodan tek çıkış yolu, ‘Hepimiz aynı gemideyiz” diyenlere karşı “Geminin gerçek sahipleri olarak hakkımızı,  emeğimizin,  alın terimizin karşılığını istiyoruz” diyerek tüm farklılıklarımıza rağmen birbirimize kenetlenmekten geçiyor.”

Eylem, halay, alkışlar ve sloganlarla son buldu.

PİRHA/DERSİM

Bu haber 54 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Seyid Rıza ve arkadaşları idam edilişlerinin 82. yıldönümünde Almanya’nın B..