Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Dordmund Alevi Dergahı’nda açlık grevi başlatıldı

Dordmund Alevi Dergahı’nda açlık grevi başlatıldı

25 Ocak 2019, 23:48

Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA) Dordmund ve Çevresi Alevi Dergahı, Leyla Güven’in başlattığı açlık grevine destek vermek amacıyla süresiz dönüşümlü açlık grevi başlattı.

FEDA'ya bağlı Dordmund ve Çevresi Alevi Dergahı,(DAKME) tarafından destek grevine yönelik yapılan açıklamada, “‘Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan‘ diyerek zulme biat etmeyenler hak ve eşitlikten yana verdikleri ikrara sahip çıkıyorlar” denildi.

Açıklamada Tekçi na hak zihniyetin her geçen gün kendisine biat etmeyenlere karşı zulmünü artırdığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca Leyla Güven’in Tanrıçaların direniş ruhu ile başlattığı ve her gecen gün yayılarak büyüyen zindan direnişini her şart ve koşulda destekledikleri kaydedildi.

Bugün itibariyle Dortmund ve Çevresi Alevi Dergahı‘nda süresiz dönüşümlü açlık grevi başlattıkları belirtildi.

Açıklamanın devamında şunlar ifade edildi:

“Zulme karşı direniş haktır. Zulmun hiçbirimizden uzak olmadığı böylesi bir zamanda başta mazlumun yanında olmaya ikrar veren Alevi toplumu olmak üzere,  hak ve eşitlikten yana mücadele yürüten canları bugün itibariyle başlatmış olduğumuz açlık grevine güç katmaya, zindanlarda  uyandırılan direniş çerâğına birer ışık olmaya bekliyoruz.“

Bu haber 113 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Sivas’ta Madımak Oteli’nde 2 Temmuz 1993 yılında ikisi otel çalışanı 35 ins..