Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Demirtaş: Bu kaostan çıkış mümkün

Demirtaş: Bu kaostan çıkış mümkün

24 Mayıs 2018, 20:08

‘Cumhurbaşkanı seçildiğim gün, Türkiye artık bütün dünyada saygın bir ülkedir.’

HDP’nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından gündeme dair açıklamalar yaptı.

Açıklamasında dövizdeki artışa, kriz ve OHAL koşullarında yaşananlara dikkat çeken Demirtaş, “Benim cumhurbaşkanı seçildiğim gün, Türkiye artık bütün dünyada saygın bir ülkedir. Bunun ekonomiye olumlu yansımasına hemen tanıklık edeceğiz. Bundan emin olabilirsiniz” dedi.

Demirtaş’ın açıklamaları şöyle:

"VELEV Kİ DÖVİZDEKİ ARTIŞ DIŞ MİHRAKLARIN İŞİ OLSUN"

Velev ki Hükümetin iddia ettiği gibi dövizdeki artış dış mihrakların işi olsun. Peki ekonomiyi neden dış mihrakların oyun alanına dönüştürdünüz? Dışarıdan gelen para babalarına ağam-paşam derken üreticiye, çiftçiye, esnafa, iş insanlarına neden üvey evlat muamelesi yaptınız?

OHAL'in, haksız tutuklamaların, sorgusuz sualsiz işten atmaların, seçim yarışındaki adaletsizliklerin bu yabancı sermaye rantçılarına tam da beslenecekleri ortamı yarattığını söyleyenleri neden susturdunuz?

"DEMİRTAŞ'I İÇERİ ATTIRMANIN EKONOMİYE ZARAR VERDİĞİNİ HALKTAN NİYE SAKLIYORSUNUZ"

Örneğin, Demirtaş'ı içeri attırmanın keyfini sürerken bunun ekonomiye bu kadar zarar verdiğini neden halktan saklıyorsunuz?

Aşırı kârla, bol keseden dağıttığınız ihalelerle trilyonları götüren yandaşlarınız bu krizi bile fırsata çeviriyor. Siz yeniden seçilirseniz faturanın acı kısmının, asıl o zaman fakir fukaraya çıkacağını neden saklıyorsunuz?

"ÜLKENİN KAYNAKLARINI YOKSULLARA AKTARACAĞIZ"

Bu kaostan çıkış mümkündür. Seçimler bunun için bir fırsattır. Bu gidişatı ancak biz durdurabiliriz. Rantı, hırsızlığı, rüşveti ve israfı kesinlikle durduracağız. Bu ülkenin kaynaklarını yoksullara aktaracağız.

Bakmayın öyle mesnetsiz suçlamalarla tutuklu olduğuma. Benim uluslararası toplumdaki itibarım, demokrasi ve insan haklarına olan samimi yaklaşımımdan kaynaklı saygınlığım, mevcut iktidardan kat be kat fazladır.

"CUMHURBAŞKANI SEÇİLDİĞİM GÜN TÜRKİYE SAYGIN BİR ÜLKEDİR"

Benim cumhurbaşkanı seçildiğim gün, Türkiye artık bütün dünyada saygın bir ülkedir. Bunun ekonomiye olumlu yansımasına hemen tanıklık edeceğiz. Bundan emin olabilirsiniz.

"30 GÜN DAHA DİŞİNİZİ SIKIN"

Yurttaşlarımız da panik halinde TL’den kaçıp dövize yönelmemelidir. Bu sadece krizi daha fazla tetikler. 30 gün daha dişinizi sıkın ve sandıkta daha demokratik bir iktidar için oy kullanın. En kalıcı çözüm budur.

Artıgerçek

Bu haber 631 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Prof. Dr. Bedriye Poyraz, Dersim’deki tarikat örgütlenmesinde Munzur Üniver..