Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / "Sayın Öcalan da biz de boyun eğmedik"

"Sayın Öcalan da biz de boyun eğmedik"

20 Şubat 2018, 17:03

Selahattin Demirtaş, duruşmadaki bazı beyanlarının çarpıtılması üzerine mesaj gönderdi.

HDP'nin rehin tutulan Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Edirne Cezaevinde avukatları ile yaptığı görüşme sonrasında kamuoyuna bir mesaj gönderdi.

Demirtaş'ın mesajı şöyle:

"Tutuklu yargılandığım dosyanın Ankara'da yapılan duruşmasında ifade ettiğim bazı beyanlarımın bazı yayın organlarında çarpıtıldığını, bazı yayın organlarında da yanlış ifade edildiğini öğrenmiş bulunmaktayım. Konunun açıklığa kavuşturulması açısından bir kez daha belirtmek gerekirse;

Sayın Öcalan hiçbir zaman benimle ve partimle talimat olarak algılanabilecek bir ilişkiye girmemiştir. Ancak hükûmet, Sayın Öcalan'ın bazı değerlendirmelerini bize talimat gibi sunmaya çalışmıştır. Oysa Sayın Öcalan'dan bugüne kadar bize yönelik ne bir talimat alabilmişlerdir ne de bize herhangi bir emrivakiliği kabul ettirebilmişlerdir. Ancak, İmralı Çözüm Sürecini siyasi bir baskı ve şantaj aracı haline getirmeye çalışmışlardır. Bu baskılara ne Sayın Öcalan ne de biz boyun eğmedik.

Bu açıklamaları yapmamın nedeni de spekülatif bir gündem yaratmak değil, yargılandığım dosyada hakkımdaki bu yönlü iddialara cevap vermektir.

Duruşmada söylediklerimin tamamı da yüzde yüz doğrudur. Hükümetin çözüm süreçlerine yaklaşımdaki samimiyetsizliğinin de anlaşılması açısından bunların bilinmesinde fayda olduğunu düşünüyorum.

Kamuoyuna saygı ile sunarım."

ANF

Bu haber 487 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Prof. Dr. Bedriye Poyraz, Dersim’deki tarikat örgütlenmesinde Munzur Üniver..