Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Demirtaş tahliye edilmedi, duruşma ertelendi

Demirtaş tahliye edilmedi, duruşma ertelendi

07 Aralık 2017, 18:02

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın duruşması ertelendi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılandığı davanın ilk duruşması, 399 gün sonra başladı. Demirtaş'ın getirilmediği duruşmaya uluslararası katılımcıların, gözlemcilerin, milletvekillerinin güvenlik gerekçesiyle salona alınmaması da tepki çekti.

Duruşmaya karar için veren mahkeme avukatları salona aldı. Mahkeme, Demirtaş'ın bir sonraki duruşmada hazır edilmesine ve tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Bu arada HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılandığı davanın ilk duruşması uluslararası gözlemcilerin, milletvekillerinin salona girmelerinin yasaklanmasıyla başladı.

Duruşma salonuna getirilmeyen Demirtaş, SEGBİS ile bağlanmayı kabul etmeyerek duruşmaya katılmadı.

Demirtaş'ın tutukluluk halinin devamına ve bir sonraki duruşmada hazır edilmesine karar verilerek 14 Şubat 2018 tarihine ertelenmesine karar verildi.

DURUŞMA YASAKLARLA BAŞLADI

Sincan Cezaevi Kampüsü'ndeki duruşmayı takip etmek üzere gelen yabancı heyetin arasında Birleşik Krallık Lordlar Kamarası, İngiltere İşçi Partisi, Fransa Sol Parti, Fransa Kominist Partisi, İtalyan İlericiler ve Demokratlar Hareketi, İsveç Sosyal Demokrat Parti, Norveç Kızıl Parti, Norveç Sosyal Demokrat Partisi, Yunanistan SRİZA, İngiltere’den İnsan Hakları aktivisti ve avkutlar, Alman Sosyal Demokrat Partisi, Avrupa Parlamentosu Sol Grubu, İrlanda Sinn Fein, İngiltere İşçi Partisi, Britanya Genel Sendikası, Danimarka Kırmızı-Yeşil Birlik Grubu ile Danimarka Liberal Parti üyeleri yer alıyor.

Duruşma 14 Şubat 2018'e ertelendi.

Bu haber 487 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Prof. Dr. Bedriye Poyraz, Dersim’deki tarikat örgütlenmesinde Munzur Üniver..