Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / ‘Recep Tayyip Erdoğan faşist diktatörün şeddelisidir’

‘Recep Tayyip Erdoğan faşist diktatörün şeddelisidir’

30 Ekim 2017, 18:53

CHP Sözcüsü Tekirdağ'a gitti, Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında adli kontrol şartı uygulanan belediye başkanlarına destek ziyaretinde bulundu.

HABER MERKEZİ – CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, CHP'li belediye başkanlarının 'Şağmar oğlanı' olmadığını söyledi ve "Şimdi Ekrem başkan bu lafı dedi- demedi ben onu bilmem. Ama Tekirdağ meydanında ben söylüyorum Recep Tayyip Erdoğan, faşist diktatördür. Hem de onların anladığı dilden söylüyorum. Şeddelisidir diktatörün şeddelisidir hem de" dedi.

Tekirdağ'ın merkez Süleymanpaşa İlçesi Belediye Başkanı CHP'li Ekrem Eşkinat, geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle ifadesine başvurulup sevk edildiği mahkemede adli kontrol şartı ve yurt dışı yasağı konularak serbest bırakıldı. CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, Eşkinat'a destek vermek için bugün Tekirdağ'a geldi. Üç Kemaller Parkı'nda toplanan kalabalığa seslenen Tezcan, Tekirdağ'da tesadüfen gelmediğini ve CHP'li belediyelerin devletin şamar oğlanı olmadığını ifade ederek, şunları söyledi:

"Bugün buraya tesadüfen yoldan geçerken buraya uğramadım. Özellikle geldim, niye özellikle geldim ? CHP'li Belediye Başkanları şamar oğlanı değildir, oynayamazsınız onlarla diye yerinde söylemek için geldim. Halkın seçtiği belediye başkanları sizin şamar oğlanlarınız değildir. 'Buna müsaade etmeyeceğiz, tehditlerinize pabuç bırakmayacağız' demek için geldim. Değerli arkadaşlar çarşamba günü Süleymanpaşa Belediye Başkanımız, Cumhuriyet savcılığına çağrıldı, ifade vermek için. Önce şunu söyleyeyim; Biz belediye başkanlarımızdan eminiz. Bbelediye başkanlarımızla ilgili hiç bir kaygımız yok yargı, yargı gibi davranırsa, yargı emir ve talimat almazsa, yargı gerçekten hukuk, vicdan ve adaletle hareket ederse istediği belediye başkanını, istediği vatandaşı ifadeye çağırabilir. Kimsenin buna bir şey diyeceği yok. Ama yukarıdan aldığın emirle suç olmayan bir sözü suçmuş gibi gösterip, bizim belediye başkanlarımız üzerinden, bizim ilçe başkanlarımız üzerinden vatandaşları korkutma hesabı içindeysen, bizim üzerimizden ülkeye bir korku atmosferi yaratmaya çalışıyorsan sana pabuç bırakmayacağız. Ne demiş Süleymanpaşa Belediye Başkanımız, 'Faşist, diktatör' demiş. Kime demiş, AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'a demiş. İddia bu, şimdi Ekrem başkan bu lafı dedi demedi ben onu bilmem. Ama Tekirdağ meydanında ben söylüyorum Recep Tayyip Erdoğan, faşist diktatördür. Hem de onların anladığı dilden söylüyorum. Şeddelisidir diktatörün şeddelisidir hem de."

CHP’li Bülent Tezcan, görevinden istifa ettirilen AKP’li belediye başkanları konusuna değindi, ardından şöyle dedi:

"Değerli arkadaşlar bakın, Türkiye aşağı yukarı 40 gündür bir şantaj ve tehdit siyasetine teslim olmuş durumda. Şantaj ve tehdidi yapan kim devletin en tepesini işgal eden kişi, Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan o makamdan şantaj ve tehditte bulunuyor. Kime, önce kendi belediye başkanlarına. Kendilerinin içinde ne hesap var ben onu bilmem çokta umurumda değil. Kendi aralarında ki hesap nasıl çözerler onu da bilmeyiz. Ama sandıkta milletin verdiği oyun peşine düşmek bizim görevimiz."

Bülent Tezcan, erken seçim çağrısında bulundu ve "Cumhurbaşkanlığı makamı kaos yönetim merkezi haline gelmiştir, senin bunu yapmaya hakkın var mı? Kaos varsa çözüm milletin. Kaos varsa sarayın iradesi ile değil, milletin iradesi ile gel kaosu çözelim gel sandığa hadi. Gelemez çünkü onların milli irade dedikleri şey, sadece konjonktürün kendilerine döndüğü ve kendi lehlerine çalıştığı andır başka bir zaman değil" dedi. (DHA)

Bu haber 616 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Prof. Dr. Bedriye Poyraz, Dersim’deki tarikat örgütlenmesinde Munzur Üniver..