Lütfen bekleyin..

Mustafa Elveren

Bülent Arınç’a Karşı Deniz Baykal Mı?

19 Şubat 2016, 18:02

AKP kurucusu,  eski başbakan yardımcısı ve TBMM başkanı Bülent Arınç Bir süre önce CNNTÜRK TV. Kanalında önemli açıklamalarda bulundu. Yani kurucusu olduğu AKP’yi eleştirdi. Benim gibi izleyiciler de; “AKP’de yeni bir siyasi muhalefet mi oluşur?” Diye tahminler yürütmeye başladı.

Bu tartışmalar sürerken C.Başkanı R.Tayip Erdoğan çok alınganlık gösterdi ve eski kankası için; “Bu zat dürüst değil” dedi.

Ve birkaç gün sonra aynı kanalda CHP’nin eski Genel Başkanı, eski Enerji bakanı,  Antalya milletvekili Deniz Baykal da Arınç gibi eleştirileri CHP’ye yaptı. Aslında bu tür önemli çıkışlar eleştiriyi aşan bir durumdur. Daha çok parti içi muhalefete ve yeni oluşumlara zemin hazırlamaktır.

Bülent Arınç’ı da, Deniz Baykal’ı da dikkatlice izlemeye çalıştım. Her ikisinin kurt politikacı olduğu tartışmasızdı. Biri dinci, diğeri de Kemalist olarak biliniyor. Biri AKP, diğeri de CHP içinde muhalefet etmektedir.

Bu ikiliyi ayrı ayrı izlerken şu varsayıma ulaştım;

R. Tayip Erdoğan çok cin bir politikacıdır. Bülent Arınç’a karşı hemen Deniz Baykal’ı devreye soktu. “Ey Kılıçdaroğlu! Sen Bülent’i karşıma çıkardın, ben de senin karşına Deniz’i çıkarayım da gör!” Ve dediğinde de başarılı oldu.

Deniz Baykal Bülent Arınç’tan daha etkili ve acımasızca Kılıçdaroğlu’nu ve ekibini olumsuzladı. O Baykal ki AKP iktidarını bu gün ayakta tutan kişidir.

R.Tayip Erdoğan’ın tek bir işareti ile Saray’a koşup, CHP’yi ve Kılıçdaroğlu’nu boşa çıkaran, TBMM başkanı olma hırsıyla başkanlık yarışına katıldı ve bu yarışta sonuna kadar vazgeçmedi.  Hâlbuki MHP’nin ve CHP’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde ortaklaşa desteklediği Ekmelettin’in lehine yarıştan çekilseydi, bu güne kadar yapılan katliamlar olmayacaktı. Ve bu gün AKP iktidarı da olmayacaktı. Yani Suruç ve Ankara katliamı da olmayacaktı.

Yapılan bunca katliamlardan ve ülkemizi bu gün savaş eşiğine getirilmesinden Deniz Baykal’ın hiç mi sorumluk payı yoktur?

Antalya’da Deniz Baykal taraftarlarının Kılıçdaroğlu hakkında söylediği çirkin söylemlerine birkaç defa kulak misafiri oldum. Elinde gelse Kılıçdaroğlu’nu bir kaşık suda boğacaklar.

Bu tür çirkin söylemleri teyit etmek için Antalya CHP teşkilatında bulanan birkaç tane Dersimli hemşehrime de sordum. Onlar da beni doğrular nitelikte yanıtlar verdiler.

Dürüst ve “Doğrucu Davud” hemşehrim Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Sen CHP’yi değiştireyim derken, derin CHP’nin seni değiştireceğini, Baykal’ın duruşundan anlaşılmaktadır.

Amacım, hemşerim olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu küşümsemek değildir. Tam tersine dürüstlüğüne olan inancımdan ve kendisine saygımdan dolayı sadece amatörce içimdekileri iy niyetle dile getirmeye çalıştım.

16.02.2016

*Em. Öğrt.

Bu haber 778 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları