Lütfen bekleyin..

Yazarlar

Kürtler, bir kez daha ülkenin geleceği için tarihi rolünü oynadı: AKP’ye İstanbul’da tarihinin en büyük yenilgisini tattırdı. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Tek adam rejiminin 2023 hayali, İstanbul’da ortaya çıkan bu ağır ..
Bu bungun yaz gününde, yüreklerimize Temmuz karı yağdırdın, can Engin.Meşum haberi aldık, artık olmayacaksın bu hayatta...Tarifsiz bir acının, derin üzüntünün girdabına sürükledin bizi.Kahrediyoruz bu karanlık kumpasa ve de isyan...Oysa um..
Sözümüz „çakma Türkler'e" değil. Çakma Türkler ne yaptıklarını pek iyi biliyor.Sözümüz Suriye'deki küffaradır.Kim bu kafirden gelen küffar? Suriye halkı mı? Hayır onlar Musulman. Onlar İhvancı. Onlar gavur vey..
Zindanlardaki tüm siyasi tutsaklara sevgi ve saygılarımla...Sayın Erdem,Google arama motorundan yaptığım kısa bir araştırmada; sol ve sosyalist bir gelenekten geldiğinizi, CHP'de bu çizgide siyaset yaptığınızı öğrenmiş bulunmaktayım. Bu çizginizden ve dik duruşunu..
Dersim Gazetesi 83. Sayısında yakın tarihimize damga vuracak belgeler yayımladı. (*) Bu belgelerden de anlaşıldığı üzere, Dersim’de ‘‘tenkil’’ ve ‘’tedip’’ ismi altında kitlesel katliam yapılmıştı ve bunun literatürdeki karşılığı da &ls..
“Dersim bana kendisini şöyle tanıttı:Dersim’deTabiat asiydir.Tarih asiydir.Görenek asiydir.Dersimlinin vicdanı hurafelerin demir pençeleri içindedir”Naşit Hakkı 1931 tarihli “Dersim ve Derebeyleri “kitabında devlet dersind..