Lütfen bekleyin..

Yazarlar

Kürtler, bir kez daha ülkenin geleceği için tarihi rolünü oynadı: AKP’ye İstanbul’da tarihinin en büyük yenilgisini tattırdı. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Tek adam rejiminin 2023 hayali, İstanbul’da ortaya çıkan bu ağır ..
Almanya’da kaldırımlarda yer alan, Tökezleme Taşları’nın çarpıcı bir hikayesi var. Bunlar, kaldırım taşları arasında dikkat çeken, pirinçten imal edilmiş küçük anma levhalarıdır. Öyle bulundukları yarden fırlamış da, takılıp tökezleyip..
Bilindiği gibi halkımız tarafından soykırım olarak tanımlanan kavram yani TERTELE‘ye benim köyde tertele demezlerdi diyen çıkıyor. Ya da büyüklerimiz Tertele demiyor, „qirqirin“ diyordu diyenler var.Şimdi izninize sığınarak 84 yaşına gelmiş bir soydaşınız ol..
Zindanlardaki tüm siyasi tutsaklara sevgi ve saygılarımla...Sayın Erdem,Google arama motorundan yaptığım kısa bir araştırmada; sol ve sosyalist bir gelenekten geldiğinizi, CHP'de bu çizgide siyaset yaptığınızı öğrenmiş bulunmaktayım. Bu çizginizden ve dik duruşunu..
Dersim Gazetesi 83. Sayısında yakın tarihimize damga vuracak belgeler yayımladı. (*) Bu belgelerden de anlaşıldığı üzere, Dersim’de ‘‘tenkil’’ ve ‘’tedip’’ ismi altında kitlesel katliam yapılmıştı ve bunun literatürdeki karşılığı da &ls..
“Dersim bana kendisini şöyle tanıttı:Dersim’deTabiat asiydir.Tarih asiydir.Görenek asiydir.Dersimlinin vicdanı hurafelerin demir pençeleri içindedir”Naşit Hakkı 1931 tarihli “Dersim ve Derebeyleri “kitabında devlet dersind..