Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Camiler ibadet yeri mi?

Camiler ibadet yeri mi?

25 Mayıs 2020, 17:53

Yukarıdaki soruya, “hayır, değil” yanıtını veriyorum.Çünkü bunu bizzat Erdoğan ilan etti. Erdoğan “Camilere Kışlamız, Minareler Süngümüz, Kubbeler miğferimiz” dememiş miydi?

İzmir’de “Bella Ciao (Çav Bella)” bir kaç Camide çalındı. Kim bunu yaptı? Hala ortaya çıkarılmadı? Büyük ihtimalle ortaya çıkarılmayacak da. Olay, belki de gariban birinin üzerine kalacak.

Yüzbinlerce insan işsiz kalacak. Bizim cevap vermemiz gereken soru şu; Bu kimin işine yarar?

Türkiye’de son günlerde bilinçli olarak ortaya atılan darbe iddiaları var. Darbe yapılacaksa kime yapılacak? İktidara. Kim yapacak?

Polis mi? Ordu mu?

Bu güçler tamamen iktidarın hizmetinde. Yani ortada darbe yapabilecek ne bir güç, ne de böylesi bir tehlike var.

Fakat iktidar için tehlikeler var. Her gün güç kaybı yaşıyor. Ekonomik kriz her gün büyüyor. Ciddi sorunlar kapı da, küçük işletmeler iflas edecek. Dolar ve Euro’nun önü alınamıyor. Korona’nın akibeti de bilinmiyor. Devasa sorunlar kapıda.

Yani iktidardan olma tehlikesi AKP ve MHP için var. Seçimlerde kaybetme ihtimali yüksek. İktidardan gitmeye niyetleri de yok. Bunu yarı açık bir şekilde her gün duyuyor, okuyoruz.

Darbeyi AKP ve MHP yapıyor!

Adım adım bunu yapıyor. Bu sorunları unutturacak, kitlesini etrafında toplayacak, kin ve nefreti büyütecek, düşmanlığı ebedi kılacak araçlar gerekiyor. İktidar can simidi arıyor.

İşte tam da burada Camiler can simidi oldu, oluyor.

Camiler üzerinden nice provokasyonlar yapıldı. Maraş’ta “komünistler Cami’ye saldırdı” denilmiş, Alevi katliamı yapılmıştı. Gezi’de ayakkabıları ile Cami’ye girdiler denildi, Gezi direnişine karşı kin ve nefret büyütüldü.

Bu şekilde din sömürüsü yapıldı.

Peki Camiler Türkiye’de sadece bir ibadet merkezi mi?

Hayır değil. Bunu bizzat Erdoğan ilan etti. Erdoğan ‘Camilere Kışlamız, Minareler Süngümüz, Kubbeler miğferimiz’ dememiş miydi?

Bu durum da içindekiler de askeri olur. Silahlı, örgütlü, katliam yapmaya hazır çeteler değil midir?

Bu Camilerden katliam çağrıları yapılmadı mı?

Bu Camilerden işgal çağrıları yapılmadı mı?

Yapıldı.

Şimdi yapılan nedir?

Kürt bölgelerinde darbe yapıldı. Belediyelere el konuldu. İktidarı ve muhalefeti bu durumdan razı. Yeterki Kürt anasını görmesin. Halka karşı savaş ve sömürge hukuku her gün uygulanıyor.

Batıyı da dizayn etmek gerekir. En ufak bir engel kalmamalıdır. Bahçeli değil miydi. Bunlar demokrasiyi geri getirmek istiyorlar, fakat biz buna izin vermeyiz diyen.

Yeni bir provokasyon. Yeniden saldırıların bahaneleri oluşturuluyor. Yeniden Darbelerin taşları diziliyor.

Şimdi sırada batı var. Orada da darbe yapılmalıdır. Muhalefet ezilmelidir. Geçmişte yaptıkları gibi bunun için en iyi enstrüman Din’dir, Camilerdir.

‘Dinimize saldırı var!’

‘Camilerimize saldırı var’, naraları koparıp bir kıyım başlatacaklar.

CHP’nin cevabı nedir?

“Camiler de sadece Ezan ve İstiklal marşı okunur” diye buyurmuş Kılıçdaroğlu. Cami ibadet yeri ise İstiklal marşının ne işi var orada?

Tam da AKP ve MHP’nin yapmak istediği de bu değil mi?

Türk İslam ırkçılığı.

Hüseyin Çatal / Politika

Bu haber 36 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Sivas Katliamı'nda yaşamını yitiren Gülsün Karababa’nın günlüğüne “Bu d..