Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Dersim İnşa Kongresi Kampanya'yı büyütüyor

Dersim İnşa Kongresi Kampanya'yı büyütüyor

12 Nisan 2020, 20:02

Dersim İnşa Kongresi (DİK) tarafından başlatılan 'Dersim'de Kardeş Aile Kampanyası'na ilginin oldukça yoğun olduğu bildirildi.

Dersim İnşa Kongresi (DİK) tarafından başlatılan 'Dersim'de Kardeş Aile Kampanyası'nın artarak devam ettiği bildirilerek, 'Ancak gelinen aşamada Dersim'de yaşayan halkımızın beklentileri ve ihtiyaçlarınında ne kadar ezem olduğunu gördük' denilerek diyasporada yaşayan Dersimlilerin bu kampanyay'ya daha çok sahiplenmeleri gerektiği vurgusu yapıldı. 

Loqmalarınız ve Niyazlarınız Harde Dewreş'e ulaştıralım

Dersim İnşa Kongresi tarafından kampanyay'ya ilşkin yapılan kısa değerlendirmede, 'Harde Dewreş-Dersim'de çok zor koşullarda ve kısıtllı olanaklarla yaşamak zorunda kalan halkımızın başlattığımız kampanya ile umutları tazelenmiş, beklentileri oluşmuştur' değerlendirmesi yapıldı.

'Dersim'e el ver, Mısaybını seç ve Sende el ver' adlı Kardeş Aile Kampanyası boyunca kısa sürede  Dersim'de Yüzlerce ailenin yüzünü diyasporada yaşayan Dersimlilere çevirdiği vurgulanan değerlendirmede, ''Kampanyamız, DERSİM'de zor koşullarda yaşayan halkımızda artarak bir umut oluşturmuş ve gözünü bizlere çevirmiştir. Bizlerde yüzümüzü DERSİM'e dönelim, Loqmalarımızı ve Niyazlarımızı Harde Dewreş'e ulaştıralım..' denildi. 

'Bu dar günlerde birbirimizin Xızır'ı olalım' değerlendirmesi yapan DİK, 'Büyük Dersim'de yaşayan halkımızı mevcut zalim ve acımasız Muaviye rejiminin insafına, kanlı ellerineı bırakıp muhtaç etmeyelim ve deyim yerindeyse birbirimizin Xızır'ı olalım' vurgusu yaparak -çam sakızı çoban armağını- misalide olsa beklentilere cevap olabilecek kapasitemiz ve olanaklarımız mevcuttur' denildi.. 

Diğer yandan DİK, kampanyaa henüz katılmamış Dersimlilerin aşağıdaki Tel ve E-Meil üzeri bu çok önemli kampanya'ya katılarak yer alabilirler dedi.

Tel (Almanya) 0049 15203870014

E-Meil; kampanyaciraniye@hotmail.com

Dersim İnşa Kongresi (DİK)

Bu haber 100 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Alevi toplumunun kutsalı olan Munzur Gözeleri için bölge halkına, STK’lere ..