Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / YJAD: Zalimin zulmüne karşı festivale!

YJAD: Zalimin zulmüne karşı festivale!

18 Haziran 2019, 14:08

Demokratik Alevi Kadınlar Birliği (Yekîtiya Jinên Elewî yên Demokratîk (YJAD), 22 Haziran’da Almanya’nın Leverkusen kentinde yapılacak Zilan Kadın Festivali’ne Alevi kadınları başta olmak üzere, Kürt kadınları ve dostlarını güçlü katılmaya çağırdı.

YJAD, açıklamasında tekçi zihniyetin kadın, inanç ve kimliklere karşı insanlık dışı uygulamalarından söz ederek, buna karşı Mirabel kardeşler, Besê, Zarife, Sema, Sakine Cansız ve Zîlanlar gibi kadınların da özgürlük mücadelesini devam edeceğini kaydetti.

YJAD, festival için şu çağrıyı yaptı: “Her yıl kadınların direniş ve özgürlük ruhuna denk bir şekilde düzenlenen Zilan Kadın Festivali’nin bu yıl 15’incisi 22 Haziran Cumartesi günü özgürlüğe olan coşkumuzla gerçekleşecek.

Zarife’lerden, Bese’lere, katliam ve zulme karşı uçurumlardan bedenlerini ölüme yatıran, ateşlerle sınanarak birer bedelgâh olan ana kadınlarımızdan aldığı direniş ruhunu kadın özgürlük mücadelesinde her zaman direnişin, mücadelenin adı olarak yaşatan Zilan, kendisinde yarattığı hakikat arayışını evrenselleşen kadın direniş çizgisiyle buluşturmuştur.

‘Yol kadındır’ diyen bir inancın, ‘Zulme karşı direniş haktır’ diyen bir toplumun fertleri olarak biz Alevi Kadınlar Birliği olarak bizler başta zulme boyun eğmeyen, mazlumdan yana tarafını koruyan Alevi kadınları olmak üzere ; Kürt kadınları ve dostlarını 22 Haziran Cumartesi günü Bismarckstraße 125 Leverkusen adresinde gerçekleşecek 15. Zilan Festivaline bekliyoruz.

Nasıl ki arı zehrini balında arındırmak için birleşiyorsa; zalimin zulmü de kadınlar özgürlük sevdasında birleştiğinde yok olacaktır.”

Bu haber 69 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
“Kürdistan Aleviler Birliği’nin kurucu başkanı Pir Latif Kalfırat hakka yür..