Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Ertuğrul Özkök'ten Komünist Başkana övgü;

Ertuğrul Özkök'ten Komünist Başkana övgü;

09 Nisan 2019, 21:56

Hürriyet gazetesinden Ertuğrul Özkök, 'Bir kıyı Türk'ünün gözüyle bu seçim' adlı makalesinde, Türkiye de yapılan 31 Mart Yerel seçimlerinin ne kadar 'demokratik' geçtiğine vurgu yapıyor ve devamla Dersim'de 'çok hoşuna' giden durumu özetliyor.

'LENİN MEZARINDAN KALKSA SEVİNİRDİ' diyerek

'DÜN sosyal medyada en çok hoşuma giden paylaşımlardan biri buydu.
Bu seçim aynı zamanda tek insanların dev kurumlara karşı tek başına başarabileceğini de gösterdi. Tunceli’de TKP’li Fatih Mehmet Maçoğlu’nun karşısındaki HDP gibi bir güce karşı kazandığı başarı, doğru iş yapan, dürüst iş yapan insanların doğru sözler söyleyerek neler yapabileceğini gösterdi.'

Özkök'ün makalesindeki ilgili bölüm şöyle;

LENİN MEZARINDAN KALKSA SEVİNİRDİ
DÜN sosyal medyada en çok hoşuma giden paylaşımlardan biri buydu.
Bu seçim aynı zamanda tek insanların dev kurumlara karşı tek başına başarabileceğini de gösterdi. Tunceli’de TKP’li Fatih Mehmet Maçoğlu’nun karşısındaki HDP gibi bir güce karşı kazandığı başarı, doğru iş yapan, dürüst iş yapan insanların doğru sözler söyleyerek neler yapabileceğini gösterdi.

DÜNYADAKİ POPÜLİST KASIRGA ORTASINDA BİR TÜRKİYE KLASİĞİ

AVRUPA’da, Kuzey ve Latin Amerika’da popülist kasırgalar eserken, Türkiye bu seçimle bütün dünyaya yine bir demokrasi işareti verdi. Eğer bu işaret, hapisteki aydınların ve gazetecilerin serbest bırakılması ve ekonomi ve adalet alanında reformlarla desteklenirse, Türkiye, dünyada kararan demokrasi umutlarını yeniden aydınlatacak ülke olacaktır.
(Hürriyet, 2 Nisan 2019)

Bu haber 80 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Dersim Belediyesi, ''Kayyum tarafından işten çıkarılan işçilerin iş..