Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / HDP’nin kazandığı il ve ilçeler

HDP’nin kazandığı il ve ilçeler

01 Nisan 2019, 10:59

HDP, 8 il ve 46 ilçede seçimleri kazandı. Kars ve Iğdır’da tüm ittifaklara karşı seçime giren HDP, birinci parti oldu.

Anadolu Ajansı’nın (AA) son verilerine göre; HDP, 3’ü büyükşehir olmak üzere 8 il ve 46 ilçede seçimleri kazandı. HDP, Diyarbakır’da kayyum atanan tüm belediyeleri geri aldı. Kars ve Iğdır’da tüm partilerin ittifaklarına rağmen HDP eşbaşkan adayları kazandı.
 
HDP’nin şimdiye kadar kazandığı il ve ilçeler şöyle: 
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanları: Selçuk Mızraklı – Hülya Alökmen Uyanık 
Bağlar: Zeyyat Ceylan – Zübeyde Zümrüt
Bismil: Orhan Ayaz – Gülşen Özer
Çınar: Bedri Kaya – Necla Tamriş
Dicle: Felat Aygören – Yasemin Üçer
Eğil: Mustafa Akkul – Gülistan Ensarioğlu
Ergani: Ahmet Kaya – Meryem Yıldız
Hazro: Ahmet Çevik – Gülistan Ekti
Kayapınar: Keziban Yılmaz – Necati Pirinççioğlu
Kocaköy: Rojda Nazlier – Kasım Pervane
Kulp: Mehmet Fatih Taş – Fatma Ay
Lice: Tarık Mercan – Ruken Yılmaz
Silvan: Naşide Toprak – Abbas Hilmi Azizoğlu
Sur: Feyme Filiz Buluttekin – Cemal Özdemir
Yenişehir: Belgin Diken – İbrahim Çiçek
 
VAN 
 
Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları: Bedia Özgökçe Ertan - Mustafa Avcı
Başkale: Erkan Acar – Şengül Polat
Çaldıran: Leyla Atsak – Faruk Demir
Edremit: Gülcan Kaçmaz Sayyiğit – Medeni Özer 
İpekyolu: Azim Yacan – Şehzade Kurt
Muradiye: Yılmaz Şalan – Leyla Balkan
Özalp: Yakup Yalmaç – Dilan Örenci
Saray: Caziye Duman – Şahabettin Bilmez
Tuşba: Yılmaz Berki – Ayşe Minaz
Erciş: Yıldız Çetin - Mahmut Pala
 
MARDİN
 
Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları: Ahmet Türk – Necla Figen Altındağ 
Derik: Mülkiye Esmez – Mehmet Şerif Kıran
Kızıltepe: Nilüfer Elik Yılmaz – Salih Kuday
Mazıdağı: Nalan Özaydın – İbrahim Çoko
Nusaybin: Semire Nergiz – Ferhat Kut
Savur: Gülistan Öncü – Mehmet Yasin Kalhan
 
BATMAN 
 
Batman Belediyesi Eşbaşkanları: Mehmet Demir – Songül Korkmaz
Kozluk: Ayhan Eren – Nazime Avcı
 
AĞRI 
 
Diyadin: Betül Yaşar – Evren  Demir
Doğubayazıt: Yıldız Acar – Cesim Çakan
Patnos: Emrah Kılıç – Müşerref Geçer
 
ERZURUM 
 
Karaçoban: Halit Uğun – Remziye Sönmez
Karayazı: Melike Göksu – Burhanettin Şahin
Tekman: Muzahir Karakuş – Yanes Çelik
 
MUŞ 
 
Bulanık: Adnan Topçu – Eylem Saruca
Malazgirt: Erdal Çakar – Münevver Ceylan
Varto: Ülkü Karaaslan – Mahmut Yalçın
 
BİTLİS 
 
Güroymak: Hikmet Taşdemir – Dilek Ozan
 
HAKKARİ
 
Hakkari Belediyesi Eşbaşkanları: Cihan Karaman – Seher Kadiroğlu Ataş
Yüksekova: Remziye Yaşar – İrfan Sari 
 
ŞIRNAK
 
Cizre: Mehmet Zırığ – Berivan Kutlu
İdil: Songül Erden – Murat Şen
Silopi: Adalet Fidan – Süleyman Şavluk
 
URFA
 
Suruç: Hatice Çevik – Abdullah Polat
 
IĞDIR
 
Iğdır Belediyesi Eşbaşkanları: Yaşar Akkuş – Eylem Çelik
 
SİİRT
 
Siirt Belediyesi Eşbaşkanları: Berivan Helen Işık – Resul Kaçar
Baykan: Remzi Sarsılmaz – Özden Gülmez
Kurtalan: Baran Akgül – Esmer Baran
 
KARS 
 
Kars Belediyesi Eşbaşkanları: Ayhan Bilgen – Şevin Alaca

(MA)
Bu haber 81 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
HDP’nin eski Eşbaşkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş’ın başka b..