Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / DAD’dan gaxan mesajı: Gaxan cümle varlığa umut ve gayret getirsin

DAD’dan gaxan mesajı: Gaxan cümle varlığa umut ve gayret getirsin

02 Ocak 2019, 09:01

Demokratik Alevi Derneği (DAD) verdiği yeni yıl (Gaxan) mesajında yeni yılın cümle varlıklara umut ve gayret getirmesini diledi.

2018’i uğurlayıp 2019’a girdiğimiz bugünlerde yeni yıl mesajları da gelmeye devam ediyor. Demokratik Alevi Derneği (DAD) de verdiği yeni yıl (Gaxan) mesajında cümle varlığa umut ve gayret diledi. DAD’ın yayınladığı yeni yıl mesajı şöyle:

“2018 yılının son demlerini uğurlamakta olduğumuz gaxan günlerindeyiz. Reya Heq /Raa Heqi/ Hakk Yol Alevi halklar için ilk oruç ve ilk bayram günlerindeyiz. 2018 Anadolu ve Mezopotamya halkları için bir tecrit, savaş ve mücadele yılı olmuştur. Topraklarımızda rahat yüzü görülmemiş ama umudumuz da katmerlenerek güçlenmiştir. Çünkü Reya Heq/ Hakk Yol düşün ve gayreti güçlenmektedir. Tüm insanlığın ve cümle varlığın Xızırı olmak inancı canlanmaktadır. Nehak kendi devranını sürerken, Hakk meydanı kurmak bizlerin omuzlarında temel sorumluluk olarak durmaktadır. Verdiğimiz ikrarın sorumluluğudur, bahtımızı açmamızın sorumluluğudur. Bu sorumluluk ve umutla yeni yılın (Gaxan’ın) cümle varlığa umut ve gayret getirmesini diliyoruz.

Hakk Aynamız, Xızır Yardımcımız Olsun.
Gağana we bimbarek be.
Gağana sima bimbarek bo / Yeni Yılınız Umutlu Olsun.”

Bu haber 65 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Dersim’de hayvanlarını otlatırken kaybolan Engin Eroğlu’nun cep telefonu ve..