Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Alevi Kadınlar Birliği’nin Olağan Seçimli Genel Kurulu yapıldı

Alevi Kadınlar Birliği’nin Olağan Seçimli Genel Kurulu yapıldı

30 Aralık 2018, 12:08

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF) bünyesinde çalışma yürüten Alevi Kadınlar Birliği’nin Olağan Seçimli Genel Kurulu yapıldı. Seçim sonucunda 7 asıl 3 yedek olmak üzere 10 kişilik bir yönetim seçildi.

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF) bünyesinde çalışma yürüten Alevi Kadınlar Birliği’nin Olağan Seçimli Genel Kurulu yapıldı.

Düsseldorf Alevi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kurula AABK Başkanı Hüseyin Mat, AABF NRW temsilcisi Soner Solmaz’ın yanında AABF İnanç Kurulu üyeleri analar ile bir çok üye katıldı.

Kurula 55 dernek temsili ile 99 kişi katılım gösterdi.

AABK Başkanı Hüseyin Mat, AABF NRW temsilcisi Soner Solmaz, Düsseldorf Cemevi Başkanı Müslüm Polat’ın açılış konuşmalarının ardından, AABF İnanç Kurulu adına Naime Nayman söz aldı.

Nayman, topluma ve inanca bırakılan şeylerin önemine değinerek, “Dışarıdaki toplumu gözlemlemek önemli. Tanrının kadınlara verdiği hissiyat duygusu farklıdır. Bu duygulardan hareketle gelecek nesillere daha çok şey bırakabiliriz” dedi.

 

 

Açılış konuşmalarının ardından divan seçimi yapıldı. Divan ilk olarak Alevi Kadınlar Birliği Başkanı Özlem Akgül’e söz verdi. Akgül Alevi öğretisinde kadınların önemine değindi.

Çalışma raporunun okunmasından sonra, öneri ve eleştiriler alındı.

Yapılan tartışmaların ardından seçime geçildi. Seçim sonucunda 7 asıl 3 yedek olmak üzere 10 kişilik bir yönetim seçildi.

Pirha

Bu haber 73 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
“23 Haziran halkın demokrasi mücadelesi, yapılan irade gaspına karşı ortak ..