Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Britanya Parlamentosu’nda ‘Alevi kadınlar ve sorunları’ tartışılacak

Britanya Parlamentosu’nda ‘Alevi kadınlar ve sorunları’ tartışılacak

07 Kasım 2018, 20:33

Avrupa Alevi Kadınlar Birliği (AAKB), Britanya Parlamentosu Alevi Sekreteryası tarafından 21 Kasım Çarşamba günü Britanya Parlamentosu’nda Alevi kadınların sorunları tartışılacak.

AAKB Başkanı Nevin Kamilağaoğlu, “Bu seminerde genelde tüm kadınlara özelde ise Alevi kadınlara karşı uygulanan şiddeti konuşacağız” dedi. 

Avrupa Alevi Kadınlar Birliği (AAKB), Britanya Parlamentosu Alevi Sekreteryası tarafından 21 Kasım Çarşamba günü Britanya Parlamentosu’nda “Alevi Kadınlar ve Sorunları” başlığı ile bir oturum düzenlenecek.

Oturuma konuşmacı olarak Avrupa Alevi Kadınlar Birliği (AAKB) Başkanı Nevin Kamilağaoğlu, Britanya Alevi Kadınlar Birliği Başkanı Aynur Akel, Britanya Parlamentosu Alevi Sekreteryası Joan Ryan, HDP MYK üyesi Çilem Küçükkeleş katılacak.

AAKB Başkanı Nevin Kamilağaoğlu, konu ile ilgili PİRHA’ya yaptığı açıklamada, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü vesilesiyle, kadınlara karşı uygulanan şiddete dikkat çekmek istediklerini söyledi.

 

 

Kamilağaoğlu, “Bu seminerde genelde tüm kadınlara özelde ise Alevi kadınlara karşı uygulanan şiddeti konuşacağız. Alevi kadınların karşılaştıkları sorunların başında Türkiye’de devlet şiddeti, asimilasyon ve ötekileştirme geliyor. Bu konuları Türkiye’den gelen arkadaşımız dile getirecek. Diğer yandan yine Türkiye kaynaklı Avrupa’da yaşayan Alevi kadınların sorunlarını da bizler gündeme taşıyıp üzerinde konuşup tartışacağız” dedi.

Bu haber 61 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Alevi dernekleri, 167 gündür tecride karşı açlık grevinde olan Leyla Güven’..