Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Alevi kurumlarından ortak çağrı

Alevi kurumlarından ortak çağrı

28 Temmuz 2018, 23:48

PİRHA – Alevi kurumları yaptıkları ortak açıklama ile 15 Ağustos’da PSAKD yöneticilerinin Erzincan Adliyesi’nde görülen duruşmasına katılma ve 16-17 Ağustos tarihlerinde ise Hacı Bektaş Veli Dergahı’nda bir araya gelme çağrısı yaptı.

Alevi Bektaşi Federasyonu, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi,
Alevi Kültür Dernekleri Genel Merkezi ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ortak açıklama yaptı.

“Susmayacağız, boyun eğmeyeceğiz…” denilen açıklamada, Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin valilikçe yasaklandığı, Armutlu Cemevi başkanının tutuklandığı, Erzincan’da PSAKD yöneticilerinin tutuklu yargılandığı ve cemevine saldırıların yapıldığı vurgulandı.

“ALEVİLERİ KORKUTMAYA YÖNELİK SALDIRILAR”

 

Yapılan saldırıların Aleviler üzerinde baskı oluşturmak, sindirmek, korkutmak ve edilgen yapmaya yönelik hamleler olduğu vurgulanan açıklamada, birlik ve beraberlik içinde bir mücadele yürütülmesi gerektiğinin altı çizildi.

Alevi kurumlarının yaptığı ortak açıklamada, 15 Ağustos’da PSAKD yöneticilerinin Erzincan Adliyesi’nde görülen duruşmasına ve 16-17 Ağustos tarihlerinde ise Hacı Bektaş Veli Dergahı’nda olma çağrısı yapılarak tüm canlar davet edildi.

Bu haber 125 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
“Alevi damgasını hep gördük” diyen Kal, köylerinin boşaltılması için büyük ..