Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Ferhat Tunç iddialı konuştu;

Ferhat Tunç iddialı konuştu;

16 Haziran 2018, 23:04

Ferhat Tunç: AKP yıkmaya çalışsa da barışı biz getireceğiz. HDP’nin Aydın milletvekili adayları Kuşadası’nda kitlesel ve coşkuyla karşılandı.

HDP’nin Aydın milletvekili adayları Ayfer Demirel, Doğan Açığ, Mehmet Celal Gümüş, Bahaeddin Yağarcık, Şahin Koç, Semra Başaran, Özlem Tunç ve Ferhat Tunç Kuşadası mitinginde seçmenleriyle buluştu.

Mitingde ilk sözü alan Ayfer Demirel, HDP’nin kadın partisi olduğunun ve kadınlarla kazanılacağının vurgusunu yaparken Bahattin Yağarcık ise “Şırnak’tan selam getirdim” diyerek sandıklara sahip çıkılmasını istedi.

“BARIŞI BİZ GETİRECEĞİZ”

Arkasından söz alan Ferhat Tunç da HDP’nin kazanması gerektiğini dile getirerek Erdoğan’ın savaş yanlısı olduğunu vurguladı. “Korkuyorlar. Korktukları için de dini, Kur’anı kullanıyorlar. Zamanında Hitler yapmıştı bunu. Hiçbir iktidar sonuna kadar yaşamaz” diyen Tunç, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 

“Bu ülkede bir sanatçı olarak özgür olabilseydik keşke ama 35 yıldır siyasetin kıyısında geçtiğim işkenceleri anlattım albümlerimde. Ahmet Kaya, Yusuf Hayaloğlu ile birlikte sadece şarkı söylemedik, sözümüz vardı sözümüzü söyledik. AKP barış hayalimizi yıkmaya çalışsa da barışı biz getireceğiz. 24 Haziran’da sandığa giderek onları sandığa gömeceğiz. Oy kullanın ama sandıkları koruyun. AKP, sandıkta seçimi kazanırız diyor. Bu korkunç bir durum. İradenize sahip çıkın, namusunuza sahip çıkın. Birinci turda göreviniz HDP’yi parlamentoya göndermektir. Demokratik bir anayasaya ihtiyacımız var. Hepimizin görevidir. Ben inanıyorum ki ülkemiz için her şey güzel olacak.

Bu haber 540 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Prof. Dr. Bedriye Poyraz, Dersim’deki tarikat örgütlenmesinde Munzur Üniver..