Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Hochtaunus AKM’den önemli bir adım..

Hochtaunus AKM’den önemli bir adım..

23 Mayıs 2018, 22:22

Hochtaunus Alevi Kültür Merkezi’nin uzun zamandır sürdürdürdüğü Cemevi bünyesinde ‘Morg’ müsadesi için Oberursel Belediyesi ile yapmış olduğu görüşmeleri tamamladı ve yasal izin alarak gerekli çalışmalara başladı.

Almanyanın Frankfurt kenti yakınlarındaki Hochtaunus-Oberursel Cemevi  önemli bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Hochtaunus Alevi Kültür Merkezi’nin uzun zamandır sürdürdürdüğü Cemevi bünyesinde ‘Morg yapımı’  müsadesi için Oberursel Belediyesi ile yapmış olduğu görüşmeleri tamamladı ve yasal izin alarak gerekli çalışmalara başladı. 

‘Hak’tan geliyor ve hakka yürüyoruz’

Hochtaunus AKM YK’nun bu konudaki açıklaması şöyle;

YK, ‘Hak’tan geliyor ve hakka yürüyoruz. Alevi canlarımız ve üyelerimiz başta olmak üzere bölgemizde yaşayan (farklı inançlar dahil) canların toprağa verilip sırlanmak için son yolculuklarında hizmetlerimizi kendi Cemevlerimiz’de yapmak, Rızalık vererek yerine getirmek istiyoruz. Bunun için uzun zamandır planlamış olduğumuz ve Belediye ile gerçekleştirmiş olduğumuz görüşmeler sonuçlandı ve Morg inşatına başlamamız  için önümüzde bir engel kalmadı.’ diyerek bu önemli çalışma için birde komisyon oluşturdu.

Komisyon iş başı yaptı

‘Morg için alt yapı çalışmalarımıza destek olalım’

 Hochtaunus AKM üyelerinden oluşan komisyon ise derhal bir araya gelerek Morg alt yapısı ve sonraki aşama için planlamaya gitti.

 ‘Alışıla gelmiş kampanyaların dışında, özggün bir kampanya ile Morg için alt yapı çalışmalarımıza hem üyelerimizin ve hemde bölgemizde yaşayan Alevilerin desteğine ihtiyacımız var’ diyen komisyon üyeleri, morg inşaatının başlatılası için bu önemli çalışmaya herkesin katkı sunmasını bekliyoruz dedi..  

Komisyonun kendi arasında yapmış olduğu toplantıda ise, ‘Bu çalışma çok özgün bir çalışma olacaktır. Üyelerimiz duyarlı olmalıdırlar. Yine Cemevi olarak yakın zamanda bağış makbuzları karşılığında Alevi canlarımızın hanelerine misafir olacağız ve katkılarını gönüllü rızalık temelinde bir lokma talep edeceğiz. Önümüzdeki dönemde bu anlamda bir dayanışma etkinliği-gecesi gerçekleştirerek, bir an önce bu önemli hizmetimizi yerine getirmek istiyoruz’ dedi. 

Newededersim / Frankfurt

Bu haber 162 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Serçeşme Dergisi Yazarı Rıza Çevik, “Yedi Aşık Ali’si” başılığıyla kaleme a..