Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Kılıçdaroğlu'na Afrin protestosu

Kılıçdaroğlu'na Afrin protestosu

22 Ocak 2018, 17:54

CHP lideri Almanya'da yaptığı konuşmada, 'Kahraman askerlerimiz şu anda Afrin’de çarpışıyor' deyince 'savaşa hayır' 'yaşasın halkların kardeşliği' sloganlarıyla protesto edildi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya’da bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kahraman askerlerimiz şu anda Afrin’de çarpışıyor” deyince protesto edildi.

Wuppertal kentinde, Nebil Özgentürk tarafından Almanya’ya göçün 57. yılı dolayısıyla çekilen belgeselin tanıtım töreni sırasında konuşan Kılıçdaroğlu, “Kahraman askerlerimiz şu anda Afrin’de çarpışıyor” diyerek operasyona destek verdiğini bir kez daha ilan edince salondan protesto sesleri yükseldi. Kılıçdaroğlunu protesto eden grup “Savaşa Hayır”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganlarını attı. Protestocu grup daha sonra etkinliği terk etti.

Etkinliğe davet edilen Sol Parti Federal Parlamento Milletvekili Gökay Akbulut da etkinliği terk edenler arasında yer aldı.  Yeni Hayat sitesine konuşan Akbulut, “CHP Almanya yönetimi pek çok kez arayarak beni etkinliğe davet etti. Kabul ederek katılma kararı aldım. Ancak, Kılıçdaroğlu’nun Afrin’e savaş için yaptığı açıklamayı kabul etmem mümkün değildi. Sözde muhalefet partisinin lideri olan Kılıçdaroğlu, Afrin ve Kürler konusunda hükümetle aynı söylemi kullandı. Bu nedenle daha fazla etkinlikte kalmam mümkün değildi. SPD milletvekillerine de konuşmanın içeriği konusunda bilgi vererek salonu terk ettim. Savaş açıklaması ve AKP’ye bu konuda destek Türkiye haklarının yararına değildir. Biz Sol Parti olarak savaşa ve silahlanmaya karşı çıkan bir partiyiz: Bundan sonra da çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu haber 668 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Prof. Dr. Bedriye Poyraz, Dersim’deki tarikat örgütlenmesinde Munzur Üniver..