Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Türmen: Türkiye’nin HDP’ye ihtiyacı var

Türmen: Türkiye’nin HDP’ye ihtiyacı var

15 Ocak 2018, 18:06

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın aday olmayacağı üzerine başlayan HDP tartışmalarına AİHM eski Yargıcı ve CHP eski Milletvekili Rıza Türmen’de katıldı

Demokrasi İçin Birlik inisiyatifinin kurucularından AİHM eski Yargıcı ve CHP eski Milletvekili Rıza Türmen, 11 Şubat'ta kongreye gidecek Halkların Demokratik Partisi'ne (HDP) yönelik tartışmaları Mezopotamya Ajansı'ndan Kenan Kırkaya'ya değerlendirdi.

Değerlendirme ve tartışmaların HDP’yi büyütmeye hizmet etmesi gerektiğini söyleyen Türmen, “Tek adam rejimi kuruluyor. OHAL ve KHK rejimi kalıcılaştı. Bunun karşısında demokrasi güçlerinin birlikte hareket etmesi ve kendi güçlerini büyütmeleri gerekiyor” dedi.

'HDP ÇOK ÖNEMLİ DİNAMİK BİR GÜÇ'

HDP’nin çok önemli bir güç ve dinamik olduğunu “Zaten HDP bu yüzden saldırılara uğruyor, milletvekilleri tutuklanıyor. Eş Başkanları hedef alınıyor” belirten Türmen, “Sadece HDP’de değil toplumun bütün dinamikleri hedef alınıyor. Bu baskı rejimine karşı yapılması gereken şey bu dinamiklere sahip çıkmak ve onları büyütmektir” diye konuştu. HDP ile ilgili tartışmaların da önemli olduğunu vurgulayan Türmen, “Ama bu tartışmalar HDP’yi yıpratmamalı. Onun büyümesine hizmet etmelidir. Çünkü Türkiye’nin HDP’ye ihtiyacı var” ifadelerini kullandı. Türmen, ancak HDP gibi partilerin yeniden güçlendirilerek ve diğer demokrasi güçleri ile bir araya getirerek, mevcut tablonun değiştirilebileceğini belirtti.

Bu haber 553 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Prof. Dr. Bedriye Poyraz, Dersim’deki tarikat örgütlenmesinde Munzur Üniver..