Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Aleviler Galatasaray Meydanı’nda olacak

Aleviler Galatasaray Meydanı’nda olacak

12 Ocak 2018, 21:23

Aleviler, TV10 emekçilerinin serbest bırakılması için 13 Ocak Cumartesi günü Galatasaray Meydanı’nda olacak

Alevi Bektaşi Federasyonu ve bileşenleri geçtiğimiz gün gece yarısı gözaltına alınan TV10 yöneticileri Veli Büyükşahin ve Veli Haydar Güleç ile Silivri cezaevinde tutuklu bulunan TV10 kameramanı Kemal Demir’in serbest bırakılmalarını talep etmek için TV10 eylemine kitlesel katılım sağlayacaklar.

KHK ile kapatılan TV10 Yönetim Kurulu Başkanı Veli Büyükşahin ve TV10 Yayın Kurulu Üyesi Veli Haydar Güleç gece yarısı evlerinden gözaltına alınmıştı. TV10 kameramanı Kemal Demir ise 25 Kasım’da gözaltına alınmış ve 1 Aralık’ta da tutuklanmıştı.

REKLAM

Alevi medyasına yönelik tutuklama ve gözaltılara tepki gösteren Alevi kurumları, 13 Ocak Cumartesi günü 67’incisi düzenlenecek olan TV10 eylemine kitlesel katılım sağlayacak. Eylemde biri tutuklu, ikisi gözaltında bulunan TV10 emekçilerinin serbest bırakılmasını talep edecek olan Alevi kurumları hazırladıkları bir afişle sosyal medyada duyarlılık çağrısı yaparak, kitlesel olarak katılacaklarını belirttiler.

Bu haber 209 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Serçeşme Dergisi Yazarı Rıza Çevik, “Yedi Aşık Ali’si” başılığıyla kaleme a..