Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / 'Diyanet'in görüşleri DAİŞ zihniyetidir'

'Diyanet'in görüşleri DAİŞ zihniyetidir'

12 Ocak 2018, 20:24

Diyanet'in sitesinde yer alan tanımlamalara tepki gösteren Urfalı kadınlar, "Diyanet'in sunduğu görüşler DAİŞ’in dayattığı yaşam tarzının aynısıdır. Kadınlar nasıl ki DAİŞ’e karşı direnmişse, Diyanet'e karşı da direnecektir" dedi. 

Diyanet İşleri Bakanlığı’nın resmi web sitesinde yer alan çocuk istismarını teşvik eden ve çocuk yaşta evlendirilmeleri meşrulaştıran tanımlara kadınların tepki dinmiyor. Özgür Kadın Hareketi (TJA) öncülüğünde DBP Urfa İl Örgütü binasında bir araya gelen kadınlar, Diyanet'in tanımlamalarına ilişkin açıklamada bulundu. DBP Urfa İl Eşbaşkanı Sema Aişeoğlu, tüm itirazlara rağmen Meclis'ten geçirilen müftülük yasasının yaşamın her alanında kadın ve çocukları hedef aldığını belirtti.
 
Diyanet'in kurulduğu tarihten bu yana farklı inançları yok saydığını ve tekçi zihniyeti temsil ettiğini kaydeden Aişeoğlu, “Anti demokratik bir yapı olan Diyanet, bir dini kurum olmaktan çıkmıştır. AKP’nin kadın düşmanlığını destekleyen bir kuruma dönüşmüştür. Diyanet'in fetva olarak sunduğu görüşler DAİŞ’in Ortadoğu’da kadınlara, çocuklara şiddetle dayatmaya çalıştığı yaşam tarzının aynısıdır. Kadınlar nasıl ki DAİŞ’e karşı direnmişse, Diyanet'in fetvalarına karşı da direnecektir. Tüm kadınları Demokratik İslam perspektifini hayata geçirmeye çağırıyorum” dedi.
MA
Bu haber 183 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
İsviçre’nin Basel kentinde CAN TV ile dayanışma gecesi düzenledi. HDP Eşbaş..