Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / FEDA, Büyükşahin ve Güleç’in gözaltına alınmasına tepki gösterdi

FEDA, Büyükşahin ve Güleç’in gözaltına alınmasına tepki gösterdi

10 Ocak 2018, 18:17

OHAL kapsamında  Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan TV10 Yönetim Kurulu Başkanı Veli Büyükşahin ile TV10 Yayın Kurulu Üyesi ve programcı Veli Haydar Güleç’in İstanbul’daki evlerinden gözaltına alınmasına tepkiler devam ediyor. Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA) yaptığı açıklamada, Büyükşahin ve Güleç’in serbest bırakılmasını istedi.

FEDA tarafından yapılan açıklamada, muhalif kesimlerin, halkların ve inançların sesi olma mücadelesi veren gazetecilerin mesleklerini yapamaz hale gelmesinin baskı rejiminin en açık göstergesi olduğu belirtildi.

Dersimli Futbolcu Deniz Naki’ye yapılan saldırının kınandığı ve Meral Akşener’in Dersim ziyaretine değinilen açıklamada, devletin sertifikalı dedelerince kutsallara zulüm yapıldığı kaydedildi.

“Bugün de bir Ocak evlatı hakikat mücadelesinde Alevi toplumunun sesi gayretinde olan Veli Büyükşahin ve TV10 Yayın Kurulu üyesi Ali Haydar Güleç gözaltında” denilen açıklamada, “Tüm bunlar bizlere bir kez daha gösteriyor ki AKP ve işbirliği içerisinde olduğu siyasetler bir şekilde kendi Alevisini oluşturma ve Alevi toplumunu yeniden dizayn etme derdindedir” diye belirtildi.

“Toplumumuzu kendi sesine sahip çıkmaya çağırıyoruz” çağrısı yapılan açıklamada, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde, gazeteciliğin suç olmadığını bir kez daha belirtiyor ve Tv10 Yönetim Kurulu Üyesi  Büyükşahin ile Yayın Kurlu Üyesi Güleç başta olmak üzere tüm basın emekçilerinin tutsaklığına son verilmesini istiyoruz” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 175 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Serçeşme Dergisi Yazarı Rıza Çevik, “Yedi Aşık Ali’si” başılığıyla kaleme a..