Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / Alevi medyasının çalışanları yalnız değildir!

Alevi medyasının çalışanları yalnız değildir!

10 Ocak 2018, 18:00

''Alevi basını her türlü baskıya rağmen susmayacak ve inancımızın sesi olacaktır…'' Son günlerde özellikle Alevilerin, Dersimli Yazar ve Şairlerin evlerinin 'Sabah Namazı Operasyonları' kapsamında basılıp kriminalize edilerek gözaltına alınması ve asılsız iddialarla suçlanmalarını asla kabul etmiyoruz.!!!

Bilindiği üzere İstanbul'daki sabah operasyonunda aralarında TV10 Yönetim Kurulu Başkanı Veli Büyükşahin ve TV10 Yayın Kurulu Üyesi ve programcı Veli Haydar Güleç 'in de bu...lunduğu çok sayıda gazeteci ve akademisyen gözaltına alındı.

OHAL kapsamında Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan TV10 Yönetim Kurulu Başkanı Veli Büyükşahin ile TV10 Yayın Kurulu Üyesi ve programcı Veli Haydar Güleç’in gözaltına alınmaları Alevilere yönelik operasyonun bir parçasıdır.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde yapılan bu operasyonu özgür basına yönelik bir darbedir.

Geçtiğimiz yıl 668 Nolu KHK ile kapatılan Alevilerin sesi TV 10 televizyonun çalışanları ve yöneticileri de kapatma ardından cezalandırılıyor. Geçtiğimiz ay TV 10 çalışanı Kemal Demir tutuklanmıştı. Bu kez televizyon yöneticileri Veli Büyükşahin ve Veli Haydar Güleç tutuklandı. Yaşanan bu gözaltı ve tutuklamalar, yıllardır Alevilerin sesi olan basın çalışanlarına yönelik bastırma ve sindirme operasyonlardır.
Alevinet olarak yaşanan bu tutuklama ve gözaltıları kınıyoruz. Alevi medyasının temsilcileri her türlü baskı, kapatma, gözaltı ve tutuklamalara rağmen çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir. Alevilerin yaşadığı bütün alanlarda inancımızın yanında olacak ve her türlü saldırıyı topluma duyurmaya devam edeceğiz.
Kemal Demir, Veli Büyükşahin ve Veli Haydar Güleç’i sahiplendiğimizi bir kez daha bütün Alevi toplumu ve kamuoyuna duyuruyoruz.
Bütün Alevileri ve kamuoyunu Alevi gazetecilere sahip çıkmaya çağırıyoruz!
Alevi medyasının çalışanları yalnız değildir!

Alevinet.com

Bu haber 172 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Serçeşme Dergisi Yazarı Rıza Çevik, “Yedi Aşık Ali’si” başılığıyla kaleme a..