Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / 'Allah bütün Kürtlerin belasını versin'

'Allah bütün Kürtlerin belasını versin'

05 Aralık 2017, 18:07

Yalova Adliyesi'nde işlem yapmak için gelen bir Kürt yurttaşa yapılan ırkçı muameleye suç duyurusu.

ARTI GERÇEK - Yalova Adliyesi'nde çalışan bir Zabıt Katibi, işlem yapmak üzere gelen bir yurttaşa "Allah bütün Kürtlerin belasını versin" diye bağırarak nefret suçu işledi.

Olaya şahit olan başka bir yurttaş ırkçılık yapan bu zabıt katibi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Olay 30 Kasım 2017 tarihinde Yalova Adliyesi Ceza Mahkemeleri Ön Büroda yaşandı. Büroda görevli Zabıt Katibi'ne işlem için gelen yurttaşla katip arasında tartışma yaşandı.

Katip yurttaşa "Ben sana talimatın kapalı olduğunu söylüyorum sen neden anlamıyorsun" dedi. Bunun üzerine katip camı kapatarak "Allah bütün Kürtlerin belasını versin dedim, anladın mı şimdi?" diye bağırdı. Yetinmedi yerinden kalkıp parmağını sallayarak ve bağırarak yurttaşın üzerine yürüdü. Olay sırasında başka katipler araya girerek ortamı sakinleştirdi.

Bütün bunlara tanık olan ve sesini çıkarmayan başka bir katip konuyla ilgili ırkçılık yapan Zabıt Katibi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bu haber 172 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
Cumartesi Anneleri, bu haftaki eylemlerinde, 27 yıl önce gözaltına alındıkt..