Lütfen bekleyin..
Munzur Haber / ‘Aleviler Lokmalarını Musahip Halklarla Pay Ediyor’

‘Aleviler Lokmalarını Musahip Halklarla Pay Ediyor’

14 Kasım 2017, 20:18

Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA)  “Depremin sebep olduğu yıkımın etkisini azaltmanın yolu keder içindeki musahip halklarla lokmalarımızı pay etmektir” diyerek, depremzedeler için Avrupa çapında bir yardım kampanyası başlatacaklarını duyurdu.

Merkezüssü Irak Kürdistan Bölgesi’nin Halepçe kenti olan 7.3 büyüklüğündeki depremin ardından bilanço ağırlaşıyor. Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA)  “Depremin sebep olduğu yıkımın etkisini azaltmanın yolu keder içindeki musahip halklarla lokmalarımızı pay etmektir” diyerek, depremzedeler için Avrupa çapında bir yardım kampanyası başlatacaklarını duyurdu.

FEDA tarafından yapılan açıklamada, “Süleymaniye ve Kirmanşan eyaletlerinde meydana gelen bu depremin yıkıcı etkilerinden dolayı büyük üzüntü yaşıyoruz. Yaşamını yitiren canların ailelerine Hakk’tan sabır diliyor başta aileleri ve musahip halklarımıza başsağlığı, yaralılara acil şifa dileklerimizi iletiyoruz” denildi.

DAYANIŞMA ÇAĞRISI

“Depremin sebep olduğu yıkımın etkisini azaltmanın yolu keder içindeki musahip halklarla lokmalarımızı pay etmektir” vurgusu yapılan açıklamada, “Biz Aleviler kadimden bugüne darda, zorda olanlarla lokmalarımızı pay ederek, bu zor ve çetin günlerden birlikte geçtik. Kadim coğrafyamızın tüm halklarına ve inanç mensuplarına depremzedelerin acısını hissederek bu zorlu günlerinde dayanışma çağrısı yapıyoruz” ifadelerine yer verildi.

“PAY EDİLEN HER LOKMA MÜSAHİPLİK DUYGULARIMIZI GÜÇLENDİRECEKTİR”

Açıklamanın devamında şunlar belirtildi:

“Alevi toplumunu depremin meydana geldiği yerlerde yaşayan insanlarımızla dayanışmaya çağırıyoruz. Unutmayalım ki pay edilen her bir lokma, her el, yapılan her dayanışma faaliyeti acıları azaltacak, musahiplik duygularımızı güçlendirecektir. Bugünden itibaren ” Aleviler Lokmalarını Musahip Halklarla Pay Ediyor” diyerek Avrupa çapında yardım kampanyası başlatıyoruz”

Yardımlar için banka hesap bilgileri şöyle:

Federation der Demokratischen Aleviten e.V.

IBAN: DE35 3005 0110 1007 0286 55

BIC:DUSSDEDDXXX

Bu haber 185 kere okundu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorisindeki Diğer Haberler
PSAKD Keçiören Şube Başkanı Mustafa Yılmaz, bölge ve mahallesindeki faaliye..